Bake Coin Nedir? BakerySwap (BAKE) Nasıl Çalışır?

Son günlerde iyi bir yükseliş yakalayan BakerySwap projesine göz atalım. BakerySwap’in tokeni olan BAKE Coin Nedir? Basitçe BAKE, BakerySwap platformunun BEP-20 yönetişim belirtecidir. Yani Binance Smart Chain (BSC) tarafından desteklenir. BAKE, ödül sisteminde likidite sağlayıcılarını teşvik etmek için kullanılır ve NFT satın alma protokolündeki ana ödeme yöntemidir. Peki detaylarla BakerySwap (BAKE) Coin Nedir, Kurucuları Kimlerdir? BakerySwap(BAKE) Nasıl Çalışır? BakerySwap’in (BAKE) Özellikleri Nelerdir? BAKE’i Nereden Satın Alabilirsiniz? Şimdi gelin birlikte detaylara bakalım!

BakerySwap (BAKE) Coin Nedir?

BakerySwap (BAKE) Coin Nedir? Eylül 2020’de piyasaya sürülen BAKE, BakerySwap ekosisteminin bir parçasıdır. Likidite sağlayıcıları, BakerySwap’ın işlem ücretlerinden bir pay almak ve BakerySwap’ın yönetim sürecinin bir parçası olarak oylamaya katılmak için kullanılabilecek BAKE tokenleri ile ödüllendirilir.

BakerySwap, Binance Smart Chain’e (BSC) dayanan merkezi olmayan otomatikleştirilmiş piyasa oluşturma (AMM) protokolüdür. BAKE belirteci, platformdaki yerel bir BEP-20 yönetişim belirtecidir.

Kullanıcılar, BakerySwap’ta likidite sağlayarak BAKE tokenleri kazanma olanağına sahiptir ve BAKE sahipleri, tokenlerini yönetim oylaması için kullanabilir ve işlem ücreti temettüleri alabilir. BAKE ödülleri, başlangıçta BTCETHDOTLINKBUSD ve BAKE-BNB dahil olmak üzere çeşitli likidite havuzlarında sunulmaktadır.

BakerySwap’in (BAKE) Kurucuları Kimdir?

BakerySwap 2020’de kuruldu ve nispeten yeni bir projeyi temsil etti. SushiSwap gibi Uniswap’ın bir hardfork‘u olarak oluşturuldu. Proje, merkezi olmayan özerk organizasyon modelinde parlak bir gelecek gören anonim geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından oluşturuldu ve geliştirildi.

BakerySwap (BAKE) Nasıl Çalışır?

BakerySwap, token takasları için iyi bilinen bir başka protokol olan Uniswap ile karşılaştırılabilir. Uniswap, Ethereum blok zincirinde barındırılırken, BakerySwap, Binance Smart Chaininde AMM ve DEX işlemleri için merkezi olmayan bir uygulama olarak çalışır.

BakerySwap, aracıyı takas denkleminden çıkarır ve bunun yerine kullanıcıların akıllı sözleşmeler yoluyla tokenlerini değiş tokuş edebileceği bir AMM modeli kullanır. Sistemde emir defteri olmadığı için üçüncü şahıs müdahaleleri de yoktur. Likidite havuzları, kullanıcıların sağlanan likiditeye göre tokenleri takas edip değiştirebildiği için sistemin ayrılmaz bir parçasıdır. Likidite havuzları, BakerySwap platformundaki ağ katılımcıları tarafından desteklenir.

Likidite sağlayıcısı olan kullanıcılar, ödül karşılığında DEX ve AMM sistemini desteklemek için token bakiyelerini uygun likidite havuzlarına yatırabilir. Tokenlerini takas eden traderlar alım satım ücreti ödemek zorundadır ve bu ücretler katılımı teşvik etmek için likidite sağlayıcılarına dağıtılır.

BakerySwap, token takasları çiftçilik, likidite havuzları, cüzdan entegrasyonu, başlatma paneli ve likidite eklemeyi içeren bir dizi finansal hizmete sahiptir.

BakerySwap’in (BAKE) Özellikleri Nelerdir?

BakerySwap, Binance Smart Chain‘inde çalışır. BAKE-BNB havuzunun, diğer havuzlara kıyasla on kat daha fazla ödül sağlar.

Binance Smart Chain tabanlı bir AMM olan BakerySwap, LINK, DOT ve diğer altcoinler için likidite havuzları sunar. BakerySwap’in iki tür likidite havuzu vardır: BAKE ödüllü ve ödülsüz havuz. Bu, topluluk tarafından yeni likidite havuzlarının oluşturulmasını kolaylaştırmak için yapılır.

Sadece belirlenmiş havuzlar BAKE ödüllerine sahip olacaktır. Her biri için ödül çarpanı, BAKE sahiplerine sağladıkları değere göre değişecektir.

BakerySwap, tüm takas ve işlemlerde %0,30’luk bir ücret alır ve bunun %0,25’i likidite sağlayıcılarına gider.

Likidite sağlayıcılarına, daha sonra her bir havuzdaki paylarını temsil eden likidite havuzu tokenleri verilir. Bu tokenler sayesinde, likiditeyi kaldırırken havuzlarda toplanan ücretlerin bir kısmını kazanabilirler. Likidite sağlayıcıları daha sonra BAKE token ödüllerini toplamak için BAKE tokenlerini stake edebilirler.

BakerySwap Cüzdanı Nasıl Seçilir?

BakerySwap platformunu kullanmak istiyorsanız bir cüzdan bağlamanız gerekir. BakerySwap’ın desteklediği cüzdanlar; Binance Chain Cüzdan, MetaMask ve WalletConnect‘tir.

Sadece BAKE’i saklamak istiyorsanız, BEP-20 tokenlerini destekleyen bir cüzdana ihtiyacınız olacak ve seçtiğiniz tür büyük olasılıkla onu ne için kullanmak istediğinize ve ne kadar saklamanız gerektiğine bağlı olacaktır.

Ledger veya Trezor gibi donanım cüzdanları veya soğuk cüzdanlar, çevrimdışı depolama ve yedekleme ile kripto para birimlerini depolamak için en güvenli seçeneği sunar. Ancak, daha fazla teknik bilgi gerektirebilir ve daha pahalı bir seçenektir. Bu nedenle, daha deneyimli kullanıcılar için daha büyük miktarlarda BAKE depolamak için daha uygun olabilirler.

Yazılım cüzdanları başka bir seçenek sunar ve ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Akıllı telefon veya masaüstü uygulamaları olarak indirilebilirler. Saklama cüzdanları ile özel anahtarlar sizin adınıza servis sağlayıcı tarafından yönetilir ve yedeklenir. Gizli olmayan cüzdanlar, özel anahtarları saklamak için cihazınızdaki güvenli öğelerden yararlanır. Uygun olmakla birlikte, donanım cüzdanlarından daha az güvenli olarak görülürler ve daha az miktarda BAKE veya daha fazla acemi kullanıcı için daha uygun olabilirler.

Çevrimiçi cüzdanlar veya web cüzdanları da ücretsizdir ve kullanımı kolaydır ve bir web tarayıcısı kullanarak birden fazla cihazdan erişilebilir. Bununla birlikte, sıcak cüzdanlar olarak kabul edilirler ve donanım veya yazılım alternatiflerinden daha az güvenli olabilirler. BAKE’nizi yönetmek için platforma büyük olasılıkla güvendiğiniz için, güvenlik ve gözetim alanında geçmişe sahip saygın bir hizmet seçmelisiniz. Bu nedenle, daha az miktarda kripto para birimi tutmak veya daha sık alım satım yapmak için en uygundurlar.

BakerySwap’i (BAKE) Nereden Satın Alabilirsiniz?

BakerySwap (BAKE) aşağıdaki borsalardan satın alınabilir veya satılabilir:

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesinde verilen yazılar haber amaçlı bilgilendirme yazılarıdır. Bu web sitesinde verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye veya ticaret tavsiyesi teşkil etmez. Coinanalist, herhangi bir kripto para birimi satın almanızı tavsiye etmez. Okuyucular, coinler hakkında kendi araştırmalarını yapmalı ve herhangi bir yatırım öncesinde mali danışmanlarına danışmalıdır. 

Kripto para piyasasında hakimiyetinizi artırmanız için hazırladığımız, bilmeniz gereken kripto paralar ve terimlerinin bulunduğu “kripto rehber” kategori linkine tıklayarak göz atabilirsiniz!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan, Facebook‘tan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir