CSPR Coin Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kripto para piyasasında kurumsal firmaların giriş engellerini kaldırmak amacıyla oluşturulan CSPR Coin nedir birçok kurumsal yatırımcının merak ettiği soruların başında geliyor. CSPR Coin, Casper Network’un yerel kripto para birimidir. Hedef kitlesi kurumsal firmalar olan ilk blokchain platformu olarak tanımlanabilir.

Ethereum geliştiricileri tarafından şeffaf bir blok zincir ağı oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. İnşaatçılar tarafından desteklenen Proof of Stake (hiise kanıtı) modelinde pasif gelir sunabilen CSPR Coin, coinlist borsasında sergilenir. Kurumsal firmaların da benimsemesini sağlamak ve ileriye dönük ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlamaktadır.

CSPR Coin Nasıl Çalışır?

Casper Network bünyesinde oluşturulan ilk canlı Proof of Stake blok zinciri olan CSPR Coin nasıl çalışır diğer sanal paralardan farkı nedir kısaca göz atalım.

Casper laboratuvarları, Casper ağının geliştirilmesini sağlayan ekipler tarafından kurumsal blok zinciri hizmetleri sunmasını sağlar. Proof of Stake, Casper’a yüksek işlem hızı ve güvenlik sağlar. Geliştiriciler ağın araçlarını kullanır ve yeni nesil blok zincirleri oluşturur. Ayrıca hisse kanıtı blok zinciri olarak çalıştığı için enerjisi daha verimli ve ölçeklenebilirdir.

Madencilerin validasyon sürecinden  (işlem doğruluğunu teyit etme) çıkarılmasından ötürü hızlı hizmet verebilmektedir. Validasyon süreci yerine kullanıcılar işlemlerini güvence altına almak adına jeton kullanırlar ve çabaları sonucunda CSPR şeklinde ödül alırlar. Ne kadar çok jeton yatırılırsa o kadar yüksek değerde ödül kazanılır.

CSPR Coin Nasıl Alınır?

Kripto para piyasasına yeni giren ve Casper Network bünyesinde oluşturulan CSPR Coin nasıl alınır sizler için adım adım listeledik.

  1. Adım: CSPR Coin’in sergilendiği coinlist borsası platformlarından herhangi birine erişim sağlanır.
  2. Adım: Borsa hesap açılışı ve kimlik doğrulaması yapılır.
  3. Adım: Oluşturulan hesaba kripto para alımı için gerçek para yatırılır.
  4. Adım: Hesaba para yatırdıktan sonra CSPR Coin paritesinin görüntülendiği sekmeye erişim sağlanır.
  5. Bu sekmede sanal para cüzdanınızda güncel fiyattan ya da daha uygun fiyat tanımlaması yapılarak satın alma işlemi gerçekleşir.

CSPR Coin’in Avantajları

CSPR Coin alım satım işleminde oldukça hızlıdır ve transfer işlemi dakikalar içinde gerçekleşir. Casper Network alt yapısına dayandığı için güçlü bir ekibe sahiptir ve Casper ağından pratik şekilde uygulama geliştirilebilir. Aynı zamanda CSPR Coin kullanıcıları sanal cüzdanlarında CSPR Coin tutarak pasif kazanç elde edebilir.

CSPR Coin’in Dezavantajları

CSPR Coin erişilebilirlik açısından iyi düzeyde olsa da işlem hacmi en geniş borsalarda listelenmemektedir. Bir diğer dezavantajı da diğer kripto paralarda olduğu gibi cüzdanda saklanan CSPR Coin’in saldırı riskidir. Çevrimdışı cüzdanda saklanarak koruma altına alınabilir.

CSPR Coin için Uzmanlar Ne Diyor?

Kripto para piyasasına yeni giren CSPR Coin için uzmanlar ne diyor, CSPR Coin gelecek vaad ediyor mu gibi sorulara yönelik CSPR Coin 11 Mayıs 2021’de 66,44 dolara kadar çıkarak tarihi zirvesini görmüştür diyebiliriz. Ancak o tarihten sonra düşüş trendine girmiş şu an için (Mart 2022) 1-2 dolar arasındadır. Dünyanın en yüksek hacimli kripto paraları listesinde 276. sırada olan CSPR Coin’in toplam arzı 10 milyar adettir, dolaşımdaki arz miktarı ise 1.33 milyar adettir. Büyük çoğunluk şirketin elindedir.

CSPR Coin için uzmanlar daha başarılı projeler gerçekleştirirse ve daha çok talep görürse yükselebileceğini öngörüyor. Ethereum proje geliştiricileri tarafından tasarlandığı için yakın gelecekte CSPR Coin kullanıcısının artacağını düşünen analistler de var.

Casper Network iş uygulamalarına daha fazla verimlilik ve güvenlik sağladığı için artan bir talebin olacağı da düşünülmekte. Yeni bir kripto para çeşidi olmasına rağmen iyi bir ilerleme kaydetmiştir ancak önünde uzun bir yol olduğu söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir