Dogecoin İçin Büyük Gece (SNL): Musk Fiyatı Etkileyebilecek mi?

Dogecoin’in hala bir şaka olduğunu düşünen varsa, uyanmaları gerekir, zira kripto para birimi, son dört aydır bir rüya gibiydi ve şu ana kadar 2021’de yüzde 8000’den fazla getiri sağladı.

CoinGecko’ya göre, başlangıçta 2013′te bir şaka olarak başlayan dogecoin, toplam piyasa değeri yaklaşık 42 milyar dolar olan altıncı en büyük dijital para. Adını ve markasını, çok renkli metinlerdeki anlamsız ifadelerin yanında bir Shiba Inu köpeğini tasvir eden “Doge” ‘den alıyor.

28 Nisan günü Musk, “The Dogefather SNL 8 Mayıs” şeklinde bir tweet atmıştı. Dogecoin hakkında sık sık attığı tweetlerin ”sadece şaka amaçlı” olduğunu iddia eden Musk’ın önümüzdeki hafta sonu “Saturday Night Live” ‘da Dogecoin ile ilgili şakalar yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Musk’ın SNL performansı Doge fiyatlamasını etkileyecek mi?

Musk önceki gün karşısına çıkan muhabirlere SNL ev sahipliğini öne atarak “ne yapmalıyım” sorusunu sordu. Bunun üzerine DOGE sesleri yükselmeye başlayınca Musk, “İlk tercihiniz Doge mi” yanıtını verdi. Bir diğer muhabirin “SNL’de DOGE şakası yapacak mısın” sorusuna ise, “buna bakacağım” cevabını verdi.

Musk’ın SNL’de Doge ile ilgili şakalar yapması sonucu fiyatın yükseleceğine inancı olan yatırımcı sayısı sürekli katlıyor.

Diğer yandan Saturday Night Live hesabı da Musk’ın, skeçleri üzerinde çalışırkenki görüntüsünü paylaştı.

Dogecoin Fiyat

Yazımız sırasında Dogecoin 0,60600 ABD Dolarından işlem görüyor. Geçtiğimiz gün 0,68$ ile yeni ATH belirleyen popüler altcoin büyük fırlama için Cumartesi gecesini bekliyor gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir