Elon Musk, Dogecoin ‘i Kullanabileceği Yeni Bir Yer Keşfetti!

Elon Musk, Dogecoin madenciliği tarafından desteklenen bir jakuzi oluşturma fikrine ilgi gösterdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin madenciliği tarafından üretilen ısıya dayanacak bir sıcak küvet yaratma konusunda gülünç bir fikir edindi.

Bu plan, önde gelen kripto portföy takipçisi Blockfolio’nun Twitter hesabı üzerinden önerildi.     

Musk’ın DOGE’u bir uydu görevi için kabul ettikten sonra Dogecoin’in gelişimine şimdiden öncülük ettiği göz önüne alındığında , bunun başka bir proje olabileceğini varsaymak çok zor olmayabilir.       

  

Dogecoin, iş kanıtı konsensüs (PoW) algoritmasını kullanır. Bu da yeni madeni paraları çalkalamak için bilgi işlem kaynaklarına ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

Madeni para bir şaka gibi görünse de, ByteTree verilerine göre madenciler, 2021’de artan işlem ücretleri nedeniyle yüzde 4.500’ün üzerine fırlayarak ciddi paralar kazandı.

Dogecoin, Bitcoin’e kıyasla daha az enerji yoğunluğu olan Scrypt tabanlı bir kripto para birimidir. Çift madencilik modeli nedeniyle, yalnızca Litecoin gibi diğer madeni paralarla birlikte madenciliği yapılabilir.

Kripto madenciliği makinelerine rahatlık

Tıpkı elektrikli arabalar gibi, madencilerden gelen ısıyı geri dönüştürme fikri de tam olarak yeni değil.

2018’in başlarında Çek girişimci Kamil Brejcha, serasında domates yetiştirmek için geleneksel ısıtıcıları madencilik sistemleriyle değiştirerek manşetlere girdi.

Bazı kripto madenciliği şirketleri, işletmelerin ve özel evlerin ısıtma sistemlerine bağlanabilen ekipman sunuyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edebilir ve soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir