Elon Musk, Dogecoin Ödemelerini Etkinleştirmesi İçin Alman Taksi Şirketine İlham Oldu!

Hizmetleri için DOGE ödemelerini etkinleştiren ilk Alman taksi şirketinin sahibi, oraya nasıl geldiğini anlattı. Ve tabiki Dogecoin sevdalısı Elon Musk işin içinde.

Dogecoin ve Tesla arasındaki hikaye, Avrupa’dan gelen ve biraz beklenmedik bir gelişmeye sahip. Sadece Tesla araçlarına sahip bir Alman taksi şirketi, müşterilerinin yolculukları için ödeme yönteminde DOGE kullanmasını sağladı.

CryptoPotato , Tesla Taxi Aschaffenburg adlı firmaya, neden bu kadar tehlikeli yoldan gittiğini, oyunun sonunun ne olduğunu ve insanların ödeme yöntemi olarak meme jetonunu gerçekten kullanıp kullanmadığını kontrol etmek için ulaştı.

Almanya’daki Tesla Taksi Ödemelerinde Dogecoin Kullanın

Yalnızca Tesla araçlarını kullanan Almanya merkezli taksi firması, duyuruyu bu hafta başlarında Reddit üzerinden yaptı. Duyuruda şirketin, “Almanya’da Dogecoin’i ödeme olarak kabul eden ilk Taksi” olduğu yazıyor.

Sonraki gönderide ise dogecoini kullanmak isteyen müşterilerin bir dijital varlık cüzdanı yüklemesi gerektiğini belirterek daha fazla ayrıntı verdiler. Yapılan seyahatlerin değerini ödemek için kullanabilirler, ancak varsa ücretleri karşılamaları gerekir.

Şirketin sahibi Stefan Muller, kararın başlangıçta sadece “işimiz için harika bir pazarlama fikri” olduğunu açıkladı . Bununla birlikte, orijinal Reddit gönderisi trend olmaya başladı ve giderek daha fazla insanın gezileri için meme parasını gerçekten kullanmak istemesine sağladı.

Şirketin piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimini – bitcoin ve ether – kabul ettiğini de belirtmekte fayda var, ancak son fiyat ve popülerlik artışı nedeniyle daha çok DOGE’ye odaklandı.

Elon Musk’tan Gelen İlham

Muller ayrıca, Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak dahil etme fikrinin, “DOGE ile çok ilgilenen ve aylardır ona yatırım yapan” oğlundan geldiğini belirtti.

Dahası, oğlunun meme madeni paraya girme ilhamı Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan geldi. Milyarder, özellikle yılın başından beri tartışmasız en önde gelen Dogecoin destekçisi.

Birincil kripto para birimi ile ilişkisi tartışmalı olsa da, Musk sık sık DOGE’ye karşı olumlu bir yaklaşım sergiledi. Saturday Night Live’da bunun hakkında konuşmaktan, onu uzaya götürme sözü vermeye, ağın ve aradaki her şeyin nasıl geliştirileceği konusunda geliştiricilerle çalışmaya kadar birçok şey bunun kanıtı.

Yüz milyonlarca takipçisi olan bu kadar etkili bir ismin sözleri diğer ünlülere de ulaştı ve kartopu etkisi başladı. Tesla Taxi Aschaffenburg, DOGE ödemelerini etkinleştiren başka bir isim. Başka bir örnek de önceden gelmişti. -Dallas Mavericks – Mark Cuban NBA ekibi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir