Harmony Coin Nedir? ONE Coinin Özellikleri Nelerdir?

Bu yazımızda son 1 yılda büyük sıçrama yapmış olan Harmony Coin (ONE)’den bahsedeceğiz. Peki Harmony Coin nedir? Özellikleri nelerdir? Harmony Coin nereden alınır? İşte Harmony Coin’e ait tüm detaylar…

Harmony Coin Nedir?

Mayıs 2019’da Binance Launchpad’de ilk borsa teklifinin (IEO) bir parçası olarak başlatılan Harmony Coin (ONE), merkezi olmayan uygulamalar için bir blok zinciri platformudur. Üretim ana ağı, iki saniyede blok üreten 1.000 düğümden oluşan 4 parçayı destekler.

IEO’dan önce Harmony, 2018’de bir girişim olarak başladı. Proje, 2019 Nisan’da 18 milyon ABD doları toplamayı başardı. Ve Silikon Vadisi’nin Consensus Capital, Hong Kong’un Lemniscap VC gibi birden fazla yatırımcının dikkatini çekti. ONE tokenlerinin 2,8 milyardan fazlasını yatırımcılar satın aldı. Ve bunların 12,6 milyarını ön madencilik için ayırdılar. Harmony yatırımcılara, veri paylaşımına, merkezi olmayan pazarlara, tedarik zinciri takibine, reklam alışverişlerine, kredi derecelendirme sistemlerine ve oyunlara odaklanarak çeşitli pazarlarda benimsenmesini destekleyecek bir ekosisteme erişim sözü veriyor.

Harmony’nin misyonu, büyük bir topluluk tarafından yönetilen ve işletilen açık bir düğüm ağı oluşturmaktır. Bu düğüm topluluğuna Pangaea denir. Platform, merkezileştirmeyi azaltmaya ve işlem hızını artırmaya yardımcı olan bir Hisse Kanıtı (PoS) protokolünü kullanır.

Binlerce Ethereum ve Bitcoin düğümüyle uyumlu olarak, topluluk tarafından 640 Harmony düğümü çalıştırılır. Bununla birlikte Pangea, 100’den fazla ülkeden doğrulayıcıları bir araya getiriyor.

Harmony Coin Neyi Amaçlıyor? Diğerlerinden Farkı Ne?

Harmony’yi bu kadar özel yapan nedir? Doğrulama ve işlem hızına odaklanan Harmony, blok oluşturmayı modernize etmeye çalışır. Bunun sonucunda platform yaratıcıları tarafından sunulan parçalama işlemi, düğüm doğrulaması için gereken süreyi önemli ölçüde azaltır.

Harmony’nin web sitesi bunu, “güvenilmez bir Ethereum köprüsüne sahip bir paylaşım protokolü” olarak tanımlıyor. Sharding protokolü, blok zinciri şirketleri tarafından bir saniyede daha fazla işlem gerçekleştirerek ölçeklendirmek için kullanılan bir veritabanı bölümleme tekniğidir. Parçalama, ayrı parçalara bölme nedeniyle ağ hızını artırır.

Harmony, varlıklar arasında birleştirilebilirlik ve parçalar arasında akıllı sözleşmeler elde etmek için parçalar arası işlemlere olanak tanır.

Uygulamada Harmony, işletmelerin takas edilebilir token kullanımlar (enerji kredileri veya sadakat puanları) ve takas edilemez varlıklar (oyun içi dijital varlıklar gibi) için pazarlar oluşturulmasına yardımcı oluyor. 

Harmony, diğer blok zincirlerinde uygulanamayan merkezi olmayan uygulamalar için uygun bir platformdur. Bunlar, yüksek verimli ödeme sistemleri, merkezi olmayan borsalar ve nesnelerin interneti işlemlerini içerir.

Kurucuları Kim?

Doktor Stephen Tse, Harmony’nin CEO’su ve kurucusudur. Microsoft’ta çalıştı, Google’da dört yıl geçirdi ve 2014’te Apple’ın baş mühendisi oldu. Harmony projesine 2017’de 12 kişilik ekiple başladı. Bunlardan yedisi Apple, Google, Amazon ve Microsoft’un eski çalışanlarıydı.

Harmony Coin Nereden Alınır?

Harmony Coin Nedir, özellikleri nelerdir yazımızdan sonra, eğer isterseniz alabileceğiniz platformları sizler için derledik.

Binance, Huobi Global, HitBTC ve KuCoin dahil olmak üzere çok sayıda kripto borsasında ONE satın alabilirsiniz ve diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

ONE tokenlerini satın almaya hazır değilseniz, fark sözleşmeleriyle fiyat dalgalanmaları hakkında her zaman spekülasyon yapabilirsiniz. Harmony kripto para birimi yakında Capital.com’da satışa sunulacak.  Güvenilir bir komisyoncu ile CFD’ler aracılığıyla diğer kripto para birimleriyle işlem yapmayı düşünebilirsiniz.

Yürüyerek coin kazandıran Sweatcoin ilginizi çekiyorsa haber yazımıza gitmek için linke tıklayabilirsiniz.

Kripto para piyasasında hakimiyetinizi artırmanız için hazırladığımız, bilmeniz gereken kripto paralar ve terimlerinin bulunduğu “kripto rehber” kategori linkine tıklayarak göz atabilirsiniz!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan, Facebook‘tan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir