Polygon (MATIC), 2 $’a Ulaşarak Patlama Yaşadı!

MATIC coin, piyasa düşse bile önemli bir fiyat artışı gördü. Peki piyasa düşerken Polygon (MATIC) neden artıyor?

Bitcoin, 45.000 $ ‘ın biraz üzerindeki seviyesiyle belirsizliği devam ediyor. Buna karşılık, Polygon % 30’un üzerinde bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.19 $ ‘a kadar yükseldi!

Kripto piyasası son birkaç gün içinde düşerken, iki kripto para birimi Matic / Polygon (MATIC) ve Cardano önemli kazançlar gördü. Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük coinler kayıp yaşarken, Matic ve Cardano beklenmedik kazananlar olarak ortaya çıktı. WazirX fiyat tablosuna göre, Matic fiyatı 24 saatlik bir sürede yaklaşık yüzde 30 arttı. Matic, 2021’de büyük bir büyüme kaydetti.

Peki Polygon(MATIC) fiyatı neden yükseliyor?

Matic, 2021’de yatırımcılar için en karlı kripto para birimlerinden biri haline geldi. Birçok kripto uzmanı, MATIC’in fiyatının daha da yükselme potansiyeline sahip olduğunu ve kripto yatırımcıları için mükemmel bir seçim olacağına inanıyorlar. Reddit’teki kripto grupları, MATIC fiyatının yıl sonuna kadar 10 dolar civarına çıkabileceğine inanıyorlar. 

Matic’in fiyatındaki artış, esas olarak Ethereum’un popülaritesinin artmasıyla bağlantılı. Polygon, kripto para transfer etmek isteyen kullanıcılar için işlem ücretlerini büyük ölçüde azaltan, Ethereum’a göre oldukça ölçülü bir L2 Ağıdır. Matic / Polygon ölçeklenebilirlik, güvenlik ve kullanıcı deneyimi açısından diğer ağlara göre birçok avantaja sahiptir. Matic / Polygon, birçok şirketle ve web sitelerinde inceleyebileceğiniz birçok ilginç projeyle çalışıyor.

MATIC projesi ne işe yarıyor?

Matic, kripto yatırımcıları tarafından kripto fonlarını Ethereum ağı üzerinden çok düşük ücretlerle ve çok yüksek hızlarda transfer etmek için kullanılır. Doğrudan Ethereum ağı üzerinden kripto transferi yapmak uzun zaman alıyor ve ücretler de Ethereum ağındaki yüke bağlı olarak oldukça pahalı. Matic, kripto transferleri yapmak isteyen insanlar için Ethereum ağının bu doğal sorunlarını çözüyor. Etherum ağındaki bu durum, birçok kişiyi kripto para birimleri transferinde daha ucuz bir alternatif olarak MATIC’i kullanmaya başladı. 

Birçok kripto uzmanı, MATIC’in neredeyse hiçbir ücret ödemeden sağladığı önemli değer ve işlevi göz önünde bulundurarak, uzun zamandır değerinin altında kaldığına inanıyorlardı. Dahası, MATIC ve Polygon’un yakın zamanda birleşmesi, coine çok fazla tanıtım getirdi ve bu da fiyattaki artışa katkıda bulundu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesinde verilen yazılar haber amaçlı bilgilendirme yazılarıdır. Bu web sitesinde verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye veya ticaret tavsiyesi teşkil etmez. Coinanalist, herhangi bir kripto para birimi satın almanızı tavsiye etmez. Okuyucular, coinler hakkında kendi araştırmalarını yapmalı ve herhangi bir yatırım öncesinde mali danışmanlarına danışmalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir