Bitcoin Haberleri

Şimdiye Kadarki En Büyük Bitcoin Konferansı Miami’de Gerçekleşecek!

COVID19 nedeniyle kripto konferanslarına verilen uzun bir aradan sonra, dünyanın en büyük Bitcoin konferansı Haziran ayında Miami şehrinde gerçekleşecek.

Bitcoin 2021 konferansı, politikacılar, regülatörler, ünlüler, Bitcoin savunucuları ve kripto endüstrisindeki yatırımcılar da dahil olmak üzere bir dizi katılımcı ve saygın açılış konuşmacısı ile Miami’de yapılacak.

Etkinliğin başlangıçta 30 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde Los Angeles’ta yapılması planlanıyordu. Ancak, COVID-19’un ikinci dalgası ve aşıların kullanıma sunulması nedeniyle yer ve tarih değiştirildi. Bitcoin 2021, 3 ve 5 Haziran tarihleri ​​arasında Miami, Florida’daki (ABD) Wynwood’s Mana Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Konferans yıllık bir etkinlik olmasına rağmen, dünyayı saran salgın nedeniyle Bitcoin 2020 yapılamadı. Derken Bitcoin 2021, 21.000 katılımcı ile COVID kısıtlaması kapasitesine sahip olacak. Şu an itibariyle organizatörler, Bitcoin 2021’i şimdiye kadarki en büyük Bitcoin etkinliği yapmak için en az 12.000 katılımcı daha bekliyor.

Los Angeles’tan Miami’ye

Bitcoin 2021 organizatörlerine göre, COVID sonrası Los Angeles çevresindeki belirsizlik, tüm çabalarına rağmen bu yıl konferansa ev sahipliği yapmalarını imkansız hale getirdi.

Etkinliğe ev sahipliği yapacak başka bir şehir ararken Miami, şehrin blockchain ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere birçok yenilikçi teknoloji için bir merkez haline geldiğini göz önünde bulundurarak mükemmel bir seçim oldu. Ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez bitcoin yanlısı olduğu için organizatörlerden 3 günlük konferansa kendi şehrinde ev sahipliği yapmalarını isteme nezaketini gösterdi.

Miami'nin Bitcoin yanlısı belediye başkanı Francisco Suarez
Miami’nin Bitcoin yanlısı belediye başkanı Francisco Suarez

Suarez, bu yılın başlarında Bitcoin Whitepaper Miami’nin resmi web sitesine ev sahipliği yaptıktan sonra , şehrin Bitcoin’i “kabul edilebilir bir para birimi” olarak desteklediğini ve gelecekte ona yatırım yapmayı umduğunu söyleyerek kripto para birimini onayladı . Mart ayında belediye başkanı, Miami’nin şehrin nükleer enerji kapasitesinden yararlanacağı için bir bitcoin madenciliği merkezi haline gelmesini çok istediğini söyledi.

Bitcoin Konferansı ‘nda Seçkin Katılımcılar

MicroStrategy'nin kurucularından Michael Saylor
MicroStrategy’nin kurucularından Michael Saylor

Bitcoin 2021, eski kongre üyesi Ron Paul , Miami Belediye Başkanı Francis Suarez , Senatör Cynthia Lummis , MicroStrategy’den Michael Saylor ve Twitter’dan Jack Dorsey gibi ana konuşmacılara ev sahipliği yapacak . Diğer öne çıkan konuşmacılar arasında Floyd Mayweather Jr , Winklevoss ikizleri, Max Keizer ve Warren Davidson sayılabilir .

Konferans, en büyük kripto para birimini ve merkezi olmayan teknolojisini kutlamaya odaklanan ve aynı zamanda sektördeki en parlak beyinlerden bazılarının toplu katkısıyla Bitcoin’in teknik ilerlemesini keşfetmeye odaklanan eğitici bir Bitcoin etkinliğidir.

Etkinlik ayrıca, insanlara kripto para birimini gerçek dünya ortamında kullanma fırsatı vererek, bitcoin’in ana akım olarak benimsenmesini sağlamayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir