Stellar (XLM), Önemli Güncellemesiyle Oylamaya Sunuluyor!

Bugün yani 1 Haziran 2021 saat 18.00’da Stellar (XLM) doğrulayıcıları, geçen ayki en önemli güncellemeyi oylayacak.

Stellar (XLM) tamamen uyumlu hale geliyor: Asset Clawback ile tanışın

XLM blok zincirinin geliştirilmesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Stellar Development Foundation tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, ağının doğrulayıcıları bugün Protokol 17 güncellemesine oy verecek.

Stellar Protocol 17 yakında geliyor ve Stellar ağında düzenlenmiş varlıkları yayınlamak için yeni olanaklar sunan yeni bir özellik sunuyor.

Geçilirse, Stellar’ın büyük yargı alanlarındaki menkul kıymetler düzenleme gereksinimlerine uyma yeteneğini geliştiren, Varlık Geri Alma mekanizmasını etkinleştirilecek. Yeni özellikler, varlık ihraç edenlerin veya transfer acentelerinin belirli durumlarda varlıklarını iptal etmelerine izin verecektir.

Bu özelliği etkinleştirmek için protokol mekanizmasına yeni bir hesap bayrağı, yeni bir güven hattı ve talep edilebilir bakiye işaretleri ve bu bayraklardan yararlanmak için yeni işlemler dağıtılır.

İhraççılar, varlıklarını etiketleyebilir ve hileli olarak elde edilen fonları geri alabilir, düzenleyici taleplere yanıt verebilir ve önemli kayıplar durumunda doğrulanmış kişilerin varlıkları geri almalarını sağlayabilir.

Stellar’ı (XLM) DeFi’ye entegre etme

Stellar geliştiricileri, bu güncellemenin mevcut bakiyeleri ve hesapları etkilemediğini vurgulamaktadır. Yeni işlevleri etkinleştirmek için bir ihraççı, varlıklarını açıkça geri almayı etkin olarak işaretlemelidir.

Ayrıca, bu işlevsellik Stellar’ın ana varlığı olan Stellar Lumens (XLM) üzerinde düzenleyen hesabı olmadığı için uygulanamaz. Ayrıca, geri alma işlemi geriye dönük olarak etkinleştirilemez.

Stellar geliştiricileri, Asset Clawback’in uygulanmasıyla ihraççıların fonları, tahvilleri ve hisse senetlerini tokenleştirebileceklerini ve düzenlenmiş finansal hizmetleri Stellar ekosistemine entegre edebileceklerini umuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir