Teknik Analizler

BTC Geri mi Dönüyor? Destek ve Direnç Seviyeleri Ne?

Bitcoin (BTC), 20 Mayıs’ta yükselişe geçti ve bir önceki günün tarihi düzeltmesini geçici olarak durdurdu.

İyileşmeye rağmen, henüz çok önemli bir yatay direnç seviyesini geçemedi veya azalan bir direnç çizgisinden kopmadı. Bu nedenle, henüz yükseliş eğilimi sağlam değil.

Bitcoin(BTC), desteğin üzerine çıktı

Bitcoin, büyük düşüş günü desteğe ulaştıktan sonra 20 Mayıs’ta yükseldi. Ancak 41.200 $ direnci tarafından reddedildi. Bu sadece küçük bir direnç seviyesidir. BTC’nin üstesinden gelmesi gereken en kritik direnç 48.170 dolar. 

Reddedilmesine rağmen, teknik göstergeler günlük zaman diliminde ilk yükseliş hareketini oluşturdu. RSI aşırı satım bölgesinden çıkarak 30 çizgisinin üzerine çıktı.

Birincil destek alanı, 19 Mayıs’ta ulaşılan bir seviye olan 30.000 $ ‘dır.

BTC/USDT -21 Mayıs Grafiği
BTC /USDT -21 Mayıs Grafiği

Gelecekteki BTC hareketi

Altı saatlik grafik biraz daha yükseliş işareti gösteriyor.

İlk olarak, şamdan formasyonları yükseliş eğilimindedir. Bir boğa çekicinin (yeşil simge) ardından gelen bir tutan boğa formasyonu var . Dahası, MACD yükseliş yönünde. 

Bununla birlikte, Bitcoin 11 Mayıs’tan beri geçerli olan, azalan direnç çizgisinin üzerine henüz çıkmadı. Çizgi aynı zamanda daha önce özetlenen 41.200 dolarlık direnç alanına denk geliyor.

Bu seviyeleri geri kazanana kadar, kısa vadeli eğilim yükseliş olarak kabul edilemez.

BTC/USDT- 21 Mayıs Grafiği-2
BTC /USDT- 21 Mayıs Grafiği-2

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesinde verilen yazılar haber amaçlı bilgilendirme yazılarıdır. Bu web sitesinde verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye veya ticaret tavsiyesi teşkil etmez. Coinanalist, herhangi bir kripto para birimi satın almanızı tavsiye etmez. Okuyucular, coinler hakkında kendi araştırmalarını yapmalı ve herhangi bir yatırım öncesinde mali danışmanlarına danışmalıdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir