Analist Yorumları

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: “Bitcoin, Tasarruf Etmenin En İyi Yolu!”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, “Bitcoin, Tasarruf Etmenin En İyi Yolu!” ifadelerini kullandı. CNN’de yaptığı açıklamalarda Michael Saylor Bitcoin ‘le ilgili birçok yorum yaptı. İşte detaylar!

Yakın tarihli bir röportajda, Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi MicroStrategy Inc.‘in Kurucu Ortağı, Başkanı ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin (BTC) hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı.

27 Mayıs’ta CNN ‘de yapılan röportaj sırasında yorumlarını paylaştı.

Bitcoin Piyasasındaki ‘Değişkenlik’ Üzerine

“ Biliyorsunuz, Bitcoin bir varlık sınıfı olarak olgunlaşıyor. Yani son 15 aya bakarsanız, Bitcoin’deki likidite %700 kat ve fiyat da %700 arttı. 18 Mayıs’ta Binance borsasının spot piyasasında 13,5 milyar dolarlık işlem yapıldı.

“ Bitcoin için, en çok sorulan soru ‘kurumlar onu benimseyecek mi?’ olmuştur. Soruya cevaben kurumların bunu benimsediklerini artık kabul edebiliriz. Sadece bir haftanın Cumartesisi ile Salı günü arasındaki fiyat hareketine odaklanırsanız olumsuz bir başlık yazabilirsiniz. Ama aslında 12 aylık bir zaman dilimine bakarsanız, hikaye %700’dür. Likidite artışı ve fiyatta %700 artış. 

Bitcoin’in Fiyat Oynaklığı Üzerine

“ Ya istikrarlı bir durgunluk ya da oynaklıkla birlikte canlılık yaşayabiliriz. Yani evet, biraz dalgalanma var, ancak varlık on yıl boyunca öz sermayeye göre 10 kat ve yine on yıl boyunca altından 100 kat daha iyi performans gösterdi. Bu nedenle oynaklığa ve beraberinde gelen canlılığa sahip olmayı tercih ederim. ..

“ Biliyorsunuz, Jeff Bezos Amazon’a mahkum oldu ve Amazon’da 20 yıl boyunca büyük bir dalgalanma oldu. Ve yine de inancında asla tereddüt etmedi ve bence Bitcoin de aynı şey. Bu, dünya çapında milyarlarca insanı ekonomik özgürlükle güçlendirecek bir dijital izleme ağına olan inançtır. Ve bu yolculukta oynaklığın bedelini ödersek, bu küçük bir bedel olacaktır. 

Bir Değer Deposu Olarak Bitcoin’in Diğer Kripto Varlıklara Üstünlüğü

“ Bitcoin baskın kripto varlık ağıdır ve yüz yıl sürecek uzun süreli bir varlık istiyorsanız, onu tamamen merkeziyetsizleştirmeniz ve izin vermeniz gerekir. 

“ Ve böylece, Bitcoin mimarisi, enerji kullandığı için fizik yasalarının gerçekliğine gömülmesini ve aynı zamanda bu hükümetler tarafından desteklenen tesisler ve siyasi yargı yetkileri olduğu için siyasi olarak desteklenmesini sağlıyor.

“ Bu varlığa güvenlik sağlayan Bitcoin madenciliği operasyonlarının yokluğunda, siyasi desteğe sahip olmayacağız. Ve süreç boyunca uzun vadeli borçlar yapmamız için gerekli olan fiziksel gerçeklik ve termodinamik sağlamlık ile bağlantımız da olmayacak.

“Üstün bir mimari. Yapmak istediğiniz para biriktirmek, çocuklarınıza ve torunlarınıza vermekse, o zaman termodinamik sese ihtiyacınız vardır. Bunun için de, Bitcoin çalışma mimarisi, merkeziyetsiz, güvenli ve uzun süre boyunca bütünlüğünü korumak için açık ara en iyi mimari olduğunun kanıtıdır. 

Haftaya gerçekleşecek Bitcoin 2021 konferansı katılımcıları arasında Michael Saylor’da yer alıyor. Konferans sonrası önemli gelişmeleri size aktaracağız. Takipte kalın!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edebilir ve soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir