Analist Yorumları

Fundstrat Analisti Tom Lee: Bitcoin Bu Seviyelere Ulaşabilir!

Fundstrat analisti Tom Lee, Bitcoin ile ilgili olumlu düşüncelere sahip. Lee piyasadaki düşüşün nedenlerini ve bitcoin’in ulaşabileceği seviyeler hakkında konuştu.

Bitcoin, 65.000 $ ‘ın üstünde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra piyasada bazı sorunlar yaşamaya başladı. Ve Bitcoin için kanlı bir dönem oldu.

Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya alma kararı ve şirketin CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’i desteklerken Bitcoin’in güç tüketimine karşı tweet atması baskıyı artırdı .

Sonuç olarak, BTC’nin değeri 30.000 ila 40.000 $ aralığına düştü. Şu anda 38 bin dolar değerinde. Bu gerilime rağmen, Tom Lee gibi birçok analist, Bitcoin’in bu yıl 100.000 $’a ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin Pazarının Görünümü

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve kripto piyasaları çok fazla kırmızı görürken, Fundstrat Global Advisors’ın Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı Tom Lee, yıl içinde işlerin büyük ölçüde değişebileceği görüşünde.

Bir röportaj sırasında Lee, kripto piyasasıyla ilgili mevcut sorunların, insanların nakit toplama ihtiyacından kaynaklanmış olabileceğini ve bunun borsa dahil her piyasada meydana gelen bir durum olduğunu söyledi.

Ancak Lee’ye göre bu durum, Bitcoin gibi kripto para birimlerini çekici olmayan dijital varlıklar yapmıyor. Hisse senetlerinin, 20 yıllık bir süre boyunca tahvillerin altında performans göstermediğine dair ortak anlayışın varlığına dikkat çekti.

Bu durumda, Bitcoin piyasası daha da dinamik olduğu için, yatırımcıların hiç para kaybetmeme statüsünü elde etmek için BTC’yi 24 aydan daha uzun süre elinde tutmaları gerekmiyor. Özellikle kripto piyasasının oynaklığından açıkça anlaşılıyor.

Bitcoin, 2021’de 100 Bin Doları Görebilir

Tom Lee’nin görüşüne göre Bitcoin, piyasanın geri kalanı gibi aşırı yükseliş yaşayabilir.

Bu, mevcut kanlı durumu paniğe kapılmayacak bir konu haline getiriyor. Aslında, bu değişkenlik, fiyat yükseldiğinde yatırımcılara ödül getirebilir.

Bu durumda Tom Lee, BTC’nin mevcut çöküşünün, yıl sonuna kadar tekrar yükselip 100.000 $ ‘a ulaşmasını engellemeyeceğini düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir