Analist Yorumları

CoinShares, Düzenleyicilerin Kripto Parayı Ciddiye Almaya Başladığını Söylüyor

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, 2.6 trilyon dolarlık piyasa değerinin dünya çapındaki düzenleyicileri, kripto para birimlerine ciddi bir şekilde baktıklarını, ancak aynı zamanda büyüyen bir endüstriyi boğmak istemediklerini söyledi.

Belirsizliğin sektör için oyunun adı olduğunu belirten Meltem Demirörs , son haftalarda makro ortamı ele geçirdiğini kaydetti . “SEC başkanı Gary Gensler, kripto borsalarını düzenleme konusunda daha ciddi olmak istediğini belirtti ” diye ekledi, “Dünya genelinde düzenleyicilerin not almaya başladığını görüyoruz.”

Kripto para birimleri bu yıla 1 trilyon doların altında toplam piyasa değeriyle başladı. Ve birkaç hafta önce 2.6 trilyon dolara ulaştı. Demirörs, düzenleyicilerin varlık sınıfını ciddiye almaya başladığını söyledi. “Sektörün, yatırımcıların ve spekülatörlerin düzenlemenin nasıl şekilleneceğini görmek için neden beklediğine dair belirsizliği görmeye devam edeceğiz” diye ekledi.

Düzenleyicilerin piyasa algısı hakkında konuşan Demirörs, düzenleyicilerin Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme uyumluluğunu sağlamak ve büyüyen kripto endüstrisini boğmadan piyasa gözetimini sağlamak istediğini söyledi.

Demirörs, merkez bankacılarının kripto konusundaki uyarılarının hissiyatı etkilediğini vurguladı. “Duygu, talebi bildirir ve talep, piyasada neler olduğunu bildirir” dedi.

Yönetici, son haftalarda gördüklerimizi en büyük kaldıraç azaltma olayı olarak nitelendirdi. Bitcoin (BTC), tarihindeki en büyük günlük hareketi gören 19 Mayıs’taki satışın ardından, toplam kaldıraçların yaklaşık %60’ının kripto türevleri piyasasında çözüldüğünü kaydetti.

“Bu düzenlemelerin nasıl şekilleneceğini görene kadar, risklerini en aza indirmeye çalıştıkları bir riskten kaçınma yaklaşımı benimseyen birçok yatırımcı ve trader görüyoruz.

Kripto fiyat hareketlerini yorumlayan Demirörs, kripto fiyatlarının çok uzun süre sabit kalacağına inanmıyor, “Yalnızca ABD kurumlarında 3 trilyon doların üzerinde kuru toz var. Konuşlandırılacak ve bunun bir kısmının bu pazara gireceğine inanmadan edemiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir