Bitcoin Haberleri

Bitcoin Dominansı % 42’ye Düştü ve BTC 38.000 Dolarda Reddedildi

Gün içinde en yüksek 38.000 dolara ulaşmasına rağmen, bitcoin reddedildi ve saatler içinde 2.000 dolar düştü. ETH, BNB ve ADA, bitcoin dominansı ‘nı azalttı.

Yaklaşık 34.000 $’lık bir başka düşüşün ardından, bitcoin sıçradı ve hatta üç günün en yüksek seviyesi olan 38.000 $’a yaklaştı. Bununla birlikte, yukarı doğru devam edemedi ve ETH, BNB ve ADA dahil olmak üzere çoğu alternatif kripto para daha önemli kazançlar kaydettiği için bitcoin dominansı % 42’ye düştü.

Yeşil Altcoinler

Geçtiğimiz birkaç gün, alternatif kripto paralar için o kadar da iyi gitmedi. Ve birçoğu son kayıpları telafi edemedi. Ancak durum dünden bugüne büyük ölçüde değişti.

Ethereum günlerce 2.500 doların altında mücadele etti, ancak bir günde % 7 arttı ve şu anda 2.600 dolar seviyesinde. Dün dördüncü en büyük dijital varlık olarak Binance Coin’i geride bırakan Cardano, % 6’lık bir artıştan sonra yükselişini sürdürdü. Sonuç olarak, ADA 1,7 dolar civarında işlem görüyor.

BNB de son 24 saatte yükseldi ve şu anda yaklaşık 350 dolarda. XRP (%5), DOGE (%8), DOT (%9), UNI (%7) ve LINK (%9) yükselişleriyle daha büyük altcoinlerden iyi durumdalar.

Sonuç olarak, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri dünden bu yana yaklaşık 80 milyar dolar yükseldi ve 1.6 trilyon doların üzerinde bir değere ulaştı.

Bitcoin 38 Bin Dolara Yaklaştı Ama Başarısız Oldu

Bitcoin Mayıs ayı derin bir kırmızı ile USD değeri açısından % 35 düşüşle sona erdi. Bunun sonucunda, varlığın en kötü performans gösteren ikinci ayı olduğu ortaya çıktı.

BTC dünün 34.200 $ ‘lık değerden sıçrarken Haziran ayına biraz daha olumlu başladı. Takip eden saatlerde, bitcoin kabaca değerine 4.000 dolar ekledi. Ve üç günün en yüksek seviyesi olan yaklaşık 38.000 dolara ulaştı.

Ancak, son birkaç hafta içinde birkaç kez olduğu gibi, ayılar hızla kontrolü ele geçirdi ve fiyatı aşağı doğru itti. Şu an itibariyle, birincil kripto para birimi 36.000 dolarda mücadele ediyor.

Sonuç olarak, altcoinler, bitcoin dominansı ‘nı bir günde %1 oranında azaltarak %42’ye düşürdü. Varlığın piyasa değeri hala 700 milyar doların altında.

BTC/USD-1 haziran
BTC/USD Grafiği-1 haziran

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir