Kripto Borsası Huobi, Çin Dahil Birkaç Ülkede İşlemleri Durdurdu!

Kripto borsası Huobi, Çin de dahil olmak üzere çeşitli bölgelerde, yeni kullanıcılarda, vadeli işlem ticaretini, ETP‘yi(borsa yatırım ürünü) ve diğer ürünleri askıya aldı.

Dünyanın en kalabalık ülkesinden gelen son düzenleyici baskılar sadece kripto fiyatlarını değil, sektördeki işletmeleri de etkiledi. Huobi, hizmetlerinin bir kısmını Çin’deki ve diğer ülkelerdeki yeni kullanıcılar için geçici olarak askıya aldı.

  • Ülke yıllardır BTC‘ye ve piyasanın geri kalanına saldırıyor olsa da, fiyatlar düşmeye başladığında haberler, piyasa üzerinde hemen bir etki yarattı. Dahası, kripto işlerini de etkiledi.
  • En büyük dijital varlık borsalarından biri olan Huobi Global, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bazı hizmetlerini geçici olarak askıya alacağını söyledi. Huobi’nin şirket temsilcisi,” bunlar vadeli işlem sözleşmelerini, ETP’yi veya diğer kaldıraçlı yatırım ürünlerini içeriyor ” dedi .
  • Temsilci, gerekçenin bir parçası olarak bunun “pazardaki son dinamik değişikliklerden kaynaklandığını” ve bu kesintilerin “belirli birkaç ülke ve bölgeden yeni kullanıcıları” etkileyeceğini söyledi.
  • “Bu yıl Huobi Havuzumuzu küresel olarak genişletmeyi planlıyoruz. Yurtdışındaki varlığımızın genişletilmesine daha fazla odaklanmak için, şu anda Çin ana karasındaki yeni kullanıcılar için ilgili hizmetlerin hükümlerini askıya alacağız. ” dedi. Temsilci, mevcut kullanıcıların güncel bilgileri de yakında alacaklarını ekledi.
  • Huobi’nin kararı, birkaç Bitcoin madencilik şirketinin Pekin’in baskısının ardından Çin’deki faaliyetlerini durdurduğunu duyuran raporların ortasında geldi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir