Analist Yorumları

Kripto Piyasasındaki Büyük Düşüşten Sonra Analistler Neler Söylüyor?

Kripto piyasaları bu hafta, Çin’de kripto varlık hizmetlerine yeni bir yasak getirildiği yönündeki iddialar arasında gel git yaşadı.

CoinGecko‘dan alınan en son verilere göre, Bitcoin sadece beş saatlik bir sürede 40.500 $ ‘dan 30.415 $’ a düştü. En büyük kripto para birimi daha sonra, şu anki fiyatı olan yaklaşık 38.630 $ ‘a geri döndü.

Çin’in coin yasağını genişlettiği ve finansal kurumların kripto varlıklarını içeren herhangi bir hizmet sunmalarını engellemek için yeni kurallar uyguladığı iddiası tekrarlanmıştı. Bu ve önceki gelişmeler coin piyasasının düşmesinde etkili nedenler olarak görülüyor.

Analistler Neler Söyledi?

Kripto analisti Michaël van de Poppe, şimdi Bitcoin’in 38.000 $ ‘ın üzerine çıkıp günlük mum kapatmayacağını görmek istediğini söylüyor .

“BTC için bu, günlük mumda görmeyi umduğum şey, derin bir baskı ile kapanışımız olacak. Ve bu derin baskı genellikle yana doğru hareket veya çok hızlı bir sıçrama ile sona erecek.

Yani 38.000 $, hatta 40.000 $ ‘ın üzerinde bir sıçrama yapıp bu kritik seviyenin üzerine yakın olabiliriz. Eğer bu olursa, sanırım korku geçti. Düzeltme bitti ve devam edeceğiz. Korkunç görünüyor mu? Evet tabi ki. Ethereum bile geri döndü ve görmek istediğimden daha da yükseldi. “

Analist ve deneyimli trader Tone Vays , sorunların kısa vadede muhtemelen devam edeceğini söylüyor . Ancak, keskin satışların, Bitcoin’in 2021 sonunda 100.000 doların üzerine çıkmasına zemin hazırlayabileceğine inanıyor.

“Bu düzeltme, yıl sonuna kadar bize 100.000 $ ‘ın üstüne çıkması için yeteri kadar erken gerçekleşiyor. Yani tamamen kötü değil.

Teknik açıdan bakıldığında, olumlu veya olumsuz yönde ilerlemek için hala iki ila üç haftamız var. Ama bu korkunç bir hafta olacak gibi görünüyor. Bu hafta en düşük seviyeyi test edebilir ve önümüzdeki üç haftayı yavaşça yükselerek geçirebiliriz. “

Analist Scott Melker , çılgın piyasa oynaklığının henüz bitmediğini söylüyor .

“Düşündüğümden çok daha derin ve bence bu, ayılar için bile geçerli. Çoğu insanın gelecekte bu seviyedeki fiyat hareketini tahmin ettiğini sanmıyorum …

Biraz çılgınca olacak ama bugün tanık olduğumuz şeyin sonucunda devasa tasfiyeler olma ihtimali çok yüksek. “

Büyük düzeltmeye rağmen Melker, boğa döngüsünün sağlam kaldığına inandığını söylüyor.

Analist Josh Rager, satın alma modunda olduğunu ve bazı Bitcoin ve Ethereum ile birlikte akıllı sözleşme varlığı Solana’yı satın aldığını söyledi. Gerekirse pozisyonlarını kesmeye hazır olduğunu ve traderların bir çıkış stratejisi olması gerektiğini söylüyor.

“Bir hatırlatma olarak, gerekirse pozisyonlarımı keseceğim. Her zaman sizin için en iyi olanı yapın, sosyal medyadaki her dalışta satın alma hakkında çok konuşun, ancak her zaman gerektiğinde çıkmaya hazır olun. Kendiniz için en iyisini yaparsınız, başkalarını dinlemeyin. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir