Cardano Haberleri

Cardano, Alonzo Testnet’ini Başlattı! Hoskinson Neler Söyledi?

Input Output Hong Kong(IOHK), Cardano Alonzo akıllı sözleşmeler platformu için test ağını başlattı ve dağıtım planını açıkladı.

Cardano projesi, 27 Mayıs’ta yeni akıllı sözleşme platformunun piyasaya sürülmesine yönelik planını açıkladı . Alonzo olarak adlandırılan platform için ilk test ağı çoktan başlatıldı. Projenin ilişkili kuruluşlarından biri olan Input Output Hong Kong (IOHK) duyuruyu yaptı.

Alonzo’nun lansmanı, her aşama bir renkle tanımlanacak şekilde birden fazla aşamada gerçekleşecek. Mevcut aşama olan mavinin yerini Alonzo White ve Alonzo Purple alacak. IOHK ayrıca, “temellerin atılmasına yardımcı olmak için küçük, seçkin bir SPOSve #Plutus Öncüleri grubunu” işe almaya başladığını da söyledi.

Alonzo, Cardano ağına yeni özellikler kazandıracak bir hard fork. Bunu Plutus komut dosyalarının entegrasyonu yoluyla yapacak, bu da akıllı sözleşmelerin Cardano ağında etkinleştirilebileceği anlamına geliyor. Bu, sonunda, merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere yeni merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesini sağlayacak.

Bir kez daha testnet işlevleri ve özellikleri entegre edildiğinde daha fazla kullanıcıyı bir araya getirme planıyla birlikte, beklenenlerin tam olarak gerçekleşmesi için birkaç ay daha gerekli. Daha fazla ayrıntı verilmedi, ancak IOHK yakın gelecekte daha fazlasını ortaya çıkaracağını söyledi.

Cardano, birçok yeni yatırımcının akın ettiği bu yıl çok iyi gidiyor. Ethereum’a alternatif olarak, bazı analistler, yeni özelliklerinin onu popüler bir DeFi platformu haline getireceğinden umutlular ancak gelişmelerin takip edilmesi gerektiğini de vurguluyorlar.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, kripto dünyasının önde gelen isimlerinden biri ve Cardano’nun kripto projelerinin karşılaştığı birçok eksikliğin üstesinden nasıl gelebileceğini açıkladı. Cardano’nun kendisi, uzun bir gelişim yol haritasının ortasındadır ve geçmiş başarılı sürümler ADA fiyatlarını önemli ölçüde artırmıştır .

Cardano güçlü görünüyor

ADA, son birkaç ay içinde öne çıkan oyunculardan biri oldu. Bu, P2P finansal anlaşmaları oluşturma ve yürütme yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni gelişmenin sonucudur.

Hoskinson ayrıca Cardano’nun, Ethereum’un hisse kanıtına(PoS) geçişinden etkilenmeyeceğini söyledi . Ethereum’un dezavantajlarından biri, şu anda ETH 2.0 yükseltmesiyle ele alınan ölçeklenebilirliğidir. Cardano ve Ethereum’un farklı kullanıcı tabanlarının yanı sıra daha sürdürülebilir bir PoS mekanizmasına sahip olduğunu savundu.

Cardano, teknik iyileştirmelerle birlikte gelişmekte olan ülkeleri de hedefliyor. Proje, eğitim için dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) uygulamak amacıyla Etiyopya hükümeti ile bir ortaklık duyurdu .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edebilir ve soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir