XRP

Eski XRP yöneticisi Jed McCaleb, bu ay 310 milyon $’lık XRP Sattı!

Ripple’ın eski kurucu ortağı Jed McCaleb, XRP önbelleğinin büyük bölümünü günlük olarak satmaya devam ediyor.

Ripple (XRP)’nin eski CTO’su ve ödeme ağ kurucularından biri olan ve mevcut Stellar (XLM) CEO’su  Jed McCaleb, Mayıs başından itibaren günlük olarak toplam, yaklaşık 275 milyon XRP sattı.

Büyük XRP Satışları

Blockchain araştırmacısı XRPScan’e göre McCaleb, 2 Mayıs’ta Ripple’dan 442 milyonun biraz üzerinde XRP aldı. O günden itibaren “Tacostand” cüzdanından tokenlerini çıkarmaya devam etti.

McCaleb, 2 Mayıs’tan bu yana, toplamda 274.947.331 XRP – cari fiyatıyla en az 310 milyon dolar değerinde – sattı.

İşlemler, McCaleb’in önceki satışlarında görülen modelin devamı niteliğinde. Yani, XRP’sini art arda yedi gün boyunca benzer partiler halinde satıyor, ardından sonraki yedi gün boyunca her işlemin boyutunu değiştiriyor ve bu böyle devam ediyor. 

Bu modele göre, yarın başka bir 10.008.592 XRP partisi satacak ve ardından önümüzdeki yedi gün boyunca günlük satış miktarları tekrar değişecek. Bu arada McCaleb, “Tacostand” isimli cüzdanında hala 390 milyondan fazla XRP’ye sahip.

XRP-Ripple-Whale
XRP Whale- Jed McCaleb

Ripple, McCaleb’i Bırakmıyor

Bildiğiniz gibi Ripple’ın şu anki CTO’su David Schwartz. McCaleb ise 2011’de Ripple’ı kurdu ve daha sonra 2014’te iç anlaşmazlıklar nedeniyle şirketten ayrıldı. McCaleb, ayrıldıktan hemen sonra tüm XRP’sini bırakmaya çalıştı ancak Ripple, muhtemelen token’ın piyasa fiyatını korumak için satışı engelledi. Ve geçmişe bakıldığında yanlışlıkla da olsa onu bir milyarder yapmış olabilir.

“Jed, XRP’sini terk etmeye çabalarına devam etti. Ve Ripple onu bir dizi dava yoluyla durdurmak için harekete geçti. Ripple’ın durdurmaları sayesinde, Jed’in XRP’si muhtemelen 1 milyar dolardan fazla değere sahip olacak. Schwartz 2018’de McCaleb için; “Kendi aleyhine olan tüm çabalarına rağmen , kendi kendine milyarder olan tek kişi olacak ”dedi .

Yine de McCaleb, küçük porsiyonlarda da olsa o zamandan beri tokenlerini kademeli olarak satmaya devam ederken, Ripple düzenli olarak Jed McCaleb’e ek XRP partileri gönderiyor. Forbes’a göre , McCaleb’in net değeri 10 Mayıs’ta 6 milyar $ ‘a ulaştı, ancak kripto piyasasındaki büyük bir “panik satışı” nedeniyle 19 Mayıs’ta 4.4 milyar $’ a düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir