XRP

XRP 1 Doları Aştı!

XRP kayda değer bir hafta geçirdi ve son yedi gün içinde fiyatı neredeyse iki katına çıktı. Salı günü, altcoin Mart 2018’den bu yana ilk kez 1 $ bölgesini kırdı ve sonraki günlerde fiyatı giderek güçlendi.

Şu anda yaklaşık 1,40 dolarlık bir sonraki direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor ve bazılarının gözlerini Aralık 2017’ye kadar uzanan 2 dolarlık bir makro satış duvarına dikmelerine neden oluyor.

XRP, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimiydi ve imrenilen konumunu yeniden kazandı. Alım satım hacmindeki artış, Ripple’ın sınır ötesi ödeme yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmış yeni bir satın alma işlemiyle bağlantılı olabilir.

Bu hafta Ripple için de bazı iyimser yasal haberler vardı. Ripple Labs, SEC’in kripto varlıkları konusunda “ajansın yorumlarını veya görüşlerini ifade eden” belgelerine erişim izni aldı.

ripple davası
ripple (xrp) davası

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’u temsil eden avukat, düzenleyicinin XRP’nin Bitcoin veya Ether’e benzediğine dair herhangi bir kanıt bulması durumunda SEC’in davası için “oyunun bitebileceğine” inanıyor.

Cointelegraph’a konuşan Ripple Labs baş teknoloji sorumlusu David Schwartz , ABD kanun düzenleyicilerini “dünyanın geri kalanına bakmaya” çağırarak, Amerika’nın kripto ve blok zinciri düzenlemeleri söz konusu olduğunda geride kalmamaları konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir