Tüm Zamanların En Başarılı ICO’ları!

Kripto para birimlerinin modaya uygun dünyasında, tüm dikkatler; genellikle yeni token çıkaran ICO’lara verilmiş durumda. Bu durum bazı fırsatçı dolandırıcıların da kulağına gitmiş olacak ki, son dönemlerde ICO dolandırıcılık haberleri önü alınmaz derecede arttı.

Buna rağmen yatırımcılar ICO alanını yakından izlemeye devam ediyor. Aşağıda, tarihteki en büyük ICO olaylarından bazılarını inceliyor olacağız.

Tarihin En Başarılı ICO’ları!

NEO

NEO (NEO), kısa tarihinde birkaç farklı adla geçen Çin açık kaynaklı bir blockchain projesidir . En yaygın olanlardan biri resmi bir isim değil, daha çok takma addır – Çin’in Ethereum’u. NEO, akıllı sözleşme uygulamalarını ve merkezi olmayan ticareti kullanarak bu ayrıcalığı kazandı .

Şirket, Çin hükümeti, Microsoft Corp. (MSFT) ve diğer büyük şirketlerin desteğinin küçük bir kısmı sayesinde muazzam bir ICO’ya sahipti. 3 sentin biraz üzerindeki başlangıç ​​belirteç fiyatından tüm zamanların en yüksek fiyatı olan kabaca 180 $ ‘a kadar, yatırımlarını doğru zamanlayan NEO yatırımcıları inanılmaz miktarda para kazanmayı başardı. 1  15 Nisan 2021 itibariyle, NEO 71 doların biraz altında işlem gördü. 

ETHEREUM

Ethereum , Nisan 2021 itibarıyla piyasa değerine göre ikinci en büyük dijital para birimi olmaya devam ediyor. 3 Bitcoin bir kripto para birimi  iken , Ethereum hem dijital bir para birimi hem de akıllı sözleşmelerden yararlanan merkezi olmayan uygulamaların temelini oluşturuyor.

Her biri 0,31 dolara satılan Ether jetonları ve jeton şu anda Nisan 2021 itibarıyla 2,470 doların biraz altında yer alıyor ve ICO sırasında satın alan şanslı yatırımcılar için yüksek bir yatırım getirisi (ROI) sağlıyor.

ALIAS

Eskiden Spectrecoin olarak bilinen Alias, Kasım 2016’da “gizlilik odaklı bir kripto para birimi” olarak piyasaya sürüldü. Madeni paranın özelliklerinden biri de dünyanın her yerine tam anonim olarak gönderilip alınabilmesidir.

Alias, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin dijital para birimlerinden nelere tahammül etmeye istekli olduklarının sınırlarını zorluyor, ancak henüz ana akıma girmedi. Bununla birlikte, 2016’nın sonlarında ICO sırasında jeton başına 0,001 ABD doları tutarında bir yatırım, 15 Nisan 2021 itibarıyla 0,17 ABD dolarına yakın bir değere sahip olacak ve bu da önemli bir kazanç anlamına geliyor.

STRATIS

Stratis, onu lider dijital para birimleri dünyasında henüz büyük yapmamış başka bir kripto para birimidir. Birleşik Krallık merkezli şirket, çeşitli programlama dilleriyle uyumlu bir platforma sahip olmaktan gurur duyuyor ve işletmelerin özel uygulamaları kolayca oluşturup tasarlamasına olanak tanıyor.

Microsoft (MSFT), Stratis ICO’nun önde gelen bir destekçisiydi ve bu büyük bir başarıya yol açtı. Proje, beş haftalık bir süre içinde yaklaşık 1.000 BTC topladı ve bireyler jeton başına yalnızca 0,01 dolar ödedi. 1  15 Nisan 2021’de kripto para birimi 2,51 dolardan işlem görüyor.

ARK

Ark, olabildiğince verimli olacak şekilde tasarlandı. Dijital para birimi platformu, diğer kripto para birimlerinin kendi blok zincirine hızlı entegrasyonuna izin verir . Küresel bir odaklanma ve ademi merkeziyetçilik taahhüdü ile Ark, başarının kaderinde görünüyor.

İlk token fiyatı, ICO sırasında 0,04 dolardı. En yüksek seviyelerde biri Ark belirteci, 2021 15 Nisan itibariyle $ 2.59 de yaklaşık 11 $, ama bugün esnaf tırmandı.

NXT

2013 yılında, “BCNext” tanıtıcısı tarafından bilinen bir geliştirici, NXT’yi piyasaya sürdü. Bu, en eski ICO’lardan biriydi ve aynı zamanda en başarılı olanlardan biriydi. NXT, finansal hizmetler sektörüne hizmet veren bir blockchain platformu olarak tasarlandı.

Sadece 0.0000168 $ ‘a satılan tokenlerle, NXT geliştirme ekibi ICO sırasında yaklaşık 16.800 $ değerinde bitcoin kazanmayı başardı. 1  Bu para, platformla ilişkili para birimini geliştirmeye odaklandı. Zirvede, NXT tokenlerinin her biri 2,15 dolara kadar yükseldi. Nisan 2021 itibariyle, NXT 0,09 doların hemen altında işlem gördü. 

Yukarıda incelediğimiz tüm zamanların en iyi ICO’larının birçoğunun dikkate değer bir yönü, tokenlerin bugün özellikle iyi bilinmemesidir. Kripto para patlaması büyük ölçüde tahmin edilemez olduğundan, bu normal sayabiliriz.

Siz de ICO’lara yatırım yapmak, gelişmeleri ve listeleme haberlerini takip etmek istiyorsanız; bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir