Altcoin Haberleri

6,7 Milyar Dolarlık Shiba Coin, Vitalik Tarafından Yakıldı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, popüler Dogecoin klonu Shiba Inu’nun (SHIB) arzının neredeyse yarısını yaktı.

16 Mayıs’taki işleminin açıklamasında Vitalik Buterin, neden 6,7 milyar dolar değerinde SHIB jetonunu yakmaya karar verdiğini açıklayarak “köpek token topluluklarının” “cömertliğini” vurguladı.

“Köpek token topluluklarının son bağışlara davranışından gerçekten etkilendim! Pek çok köpek insanı, cömertliklerini ve sadece kendi kârlarına odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda dünyayı bir bütün olarak daha iyi hale getirmeye de istekli olduklarını göstermiştir. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum. “

Ethereum kurucu ortağı, kalan Shiba tokenlerinin % 90’ını cüzdanında yakmaya ve kalan % 10’unu hayır kurumlarına tahsis etmeye karar verdiğini açıkladı. CryptoRelief ile benzer değerlere sahip hayır kurumlarının – kripto varlık bağışlarıyla Covid yardımını desteklemeye odaklanan bir Hint kuruluşu – potansiyel alıcılar olarak kabul edileceğini sözlerine ekledi.

12 Mayıs’ta Shiba’nın yaratıcılarının, Buterin’e hediye ettiği trilyonlarca jetonu tasfiye etmesi ve gelirlerini hayır kurumlarına bağışlamasıyla köpek temalı boğa koşusu aniden sona erdi.

Buterin, kendisine emanet edilen coinleri tutmanın güvenlik nedeniyle bir seçeneği kalmadığını belirterek, gelecekte köpek jetonlarını kullanarak işlem yapmasından doğabilecek çılgın spekülasyonlardan kaçınmak istediğini ekledi.

Ayrıca, “bu türden bir güç merkezi” olmak istemediği için insanlardan kendisine daha fazla jeton bağışlamamalarını istedi.

Shiba Coin Neden Düştü?

Shiba Inu token fiyatları , Dogecoin ve diğer köpek tokenlerinin artan popülaritesinin ardından geçen hafta Binance’da listelendiğinde büyük bir atak yapmıştı. 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesiyle 70 dolara ulaşan Ethereum ağının yükselişi, köpek temalı token ticaretinin de artmasını sağlamıştı.

SHIB, geçtiğimiz günlerde Elon Musk’un Twitter hesabından paylaştığı “fosil yakıt duyarlılığı” gönderisinin ardından Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşamıştı. Ve yaklaşık 4 saat içinde % 9 gerileyerek 48.690 seviyelerine kadar geri çekildiğine tanık olmuştuk .

Bitcoin, şu an itibariyle ise son 24 saat içinde % 7 geri çekilerek 44.380 $’a dolar seviyelerinde geziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir