Altcoin Haberleri

LTC Düzeltmesi Sert Oldu! Peki Tekrar Yükselecek mi?

Litecoin  (LTC), 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 417 $ ‘a ulaşmayı başarmıştı.

O zamandan beri azalmış olsa da, hala uzun vadede desteğin üzerinde işlem görüyor ve bir sıçrama başlatmaya çalışıyor.

LTC tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

LTC, yılın başından beri yukarı doğru hareket ediyordu. 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 417 dolarla yeni bir ATH belirlemişti.

Ancak yüksek seviyelerde uzun süre kalamadı. Jeton reddedildi ve o zamandan beri düşüş devam ediyor. Şu anda 270 $ seviyelerinin hemen üzerinde işlem görüyor.

LTC, daha önce, en son 12 Nisan’da olmak üzere iki kez direnç noktasını test etmesine rağmen kırılma gerçekleştiremedi. Bu da direnç noktasının yerini destek noktasına bırakabileceğini gösteriyor.

Düşüşe rağmen, teknik göstergeler hala yükselişte. Hem MACD hem de Stokastik Osilatör pozitif. Buna ek olarak, RSI, trendin devam ettiğinin güçlü bir işareti olan yükseliş eğilimi gösteriyor. 

Fiyat yükselirse, en yakın direnç alanı, tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olan 383 dolar bandında görünüyor. Daha sonrasında ise direnç noktasının kırılması Litecoin fiyatını 603 dolara kadar götürebilir.

LTC/USDT 17 Mayıs Grafiği
LTC/USDT 17Mayıs Grafiği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir