Elon Musk Yeni Açıklamasıyla Bitcoin ‘i Yükseltti!

Elon Musk’ın son açıklaması, Bitcoin’in fiyatında ani bir artışa neden oldu. Ve BTC dakikalar içinde 2.000 dolar yükseldi.

Bitcoin ve Tesla hakkında birkaç tartışmalı Twitter yorumundan sonra, elektrikli araç devinin CEO’su, firmanın hala tüm coinleri elinde tuttuğunu açıkladı. Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı 2.000 $’ın üstünde ani bir artış yaşadı.

  • Elon Musk, Bitcoin algısına ilişkin Twitter konuşmalarına devam ediyor. Sonuncusunda Tesla’nın CEO’su , şirketin BTC hisselerinin hiçbirini satmadığını doğruladı.
  • Kripto para biriminin fiyatı geçmişte Musk’ın yorumlarına duyarlıydı ve bu olumlu ilişki bir fiyat pompasının oluşmasını sağladı.
  • Birkaç dakika içinde, BTC 3 ayın en düşük seviyesi olan 42.400 $ ‘dan 45.000 $’ ın üzerine çıktı.
BTC/USDT Günlük Grafik
BTC/USDT Günlük Grafik
  • Geçtiğimiz günlerde Tesla, çevresel sorunları gerekçe göstererek ürünü için BTC ödemelerini devre dışı bırakmıştı. Sonuç olarak bu olay, BTC fiyatını bir günde 12.000 $ düşürmüştü.
  • Anonim kripto yorumcusu ‘CryptoWhale’, Elon Musk’ın, elindeki Bitcoinleri sattığını öne sürmüştü. Haliyle bu da BTC fiyatında %16 düşüş yaşanmasına neden olmuştu. Ancak Musk’ın Bitcoinlerini satmadığı açıklaması fiyatı 2.000 $ dolar yukarı taşıdı.
  • Musk kaynaklı dalgalanma, kripto tüccarları için büyük bir acıya neden oldu. Bybt’a göre, son 24 saatteki tasfiyeler yaklaşık 2,4 milyar dolar değerinde. En büyük tek tasfiye, bir bitcoin traderının 90 milyon dolar kaybetmesiyle Huobi’de gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir