Kripto Borsası Haberleri

Binance, ABD Makamları Tarafından Araştırılıyor!

Dünyanın en büyük bitcoin borsası Binance ‘in ABD makamları tarafından araştırıldığı bildiriliyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi (IRS) tarafından soruşturuluyor.

Rapora göre, “Soruşturmanın bir parçası olarak, kara para aklama ve vergi suçlarını araştıran yetkililer var. Ve bunlar Binance’in işleri hakkında bilgi sahibi olan kişilerden bilgi aldılar”. “Blockchain adli tıp firması olan Chainalysis Inc., geçen yıl incelediği işlemler arasında, Binance üzerinden akan fonların, diğer borsalara göre suç faaliyetlerinin daha fazla olduğu sonucuna vardılar”

Changpeng Zhao-Binance
Binance’ın Kurucusu Changpeng Zhao (CZ)

Binance, Singapur’da bir ofisi olan, ancak tek bir genel merkezi olmayan Cayman Adaları’na yerleşmiştir. CEO Changpeng Zhao, Binance’in ABD yönetmeliklerini takip ettiğini açıkladı. Ve yine Binance’ın Amerikan vatandaşlarının web sitelerine erişimini engellediğini söyledi. Ancak Binance US’u, Amerikan müşterilerine uyumlu bitcoin ticaretini, Eylül 2019’da başlattı. Bu Amerikan bölümü, geçtiğimiz ay eski ABD Hazine yetkilisi Brian Brooks’u genel müdür olarak işe aldı .

Bloomberg’e göre, “Adalet Bakanlığı ve IRS potansiyel suç ihlallerini araştırırken, kurumların inceledikleri ayrıntı belirlenemedi. Ve tüm soruşturmalarda ‘yanlış şeyler yapıldı’ ifadesi oluşmamakta” .

IRS ile ilgili soruşturma da ajansın Bitcoin yatırımcılarını, geçerli vergileri ödemeye zorlama çabalarını görüyoruz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir