Kripto Borsası Haberleri

Yapı Kredi ‘den Kripto Paralarla İlgili Gelişme

Kripto para alım-satımının gittikçe arttığı piyasaya, Yapı Kredi de dahil oldu. Artık Yapı Kredi üzerinden kripto para borsalarına para transferi gerçekleştirilebilecek.

Yapı Kredi’nin yaptığı açıklamaya göre, Yapı Kredi mobil üzerinden BtcTurk ya da Paribu borsalarına Iban veya hesap bilgisi girmeden para transferi yapabilirler. Tek yapılması gereken “Kripto Platform İşlemleri” menüsünden kurum seçip, istenilen tutarı girmeleridir.

Yapı Kredi COO’su Neler Söyledi?

Her zaman yenilikçi ve değişen dünyaya ayak uydurduklarını belirten Cahit Erdoğan şunları söyledi:

Dijitalleşme, tüm dünyada alışkanlık ve rutinleri değiştiriyor. Bununla birlikte teknolojinin gelişmesi ve dijitalleşme hızının artmasıyla birlikte varlık kavramı da giderek şekil değiştirdi. Yapı Kredi olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Aynı zamanda dijital alandaki yatırımlarımızı müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda son teknoloji ve trendlere göre şekillendiriyoruz. Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu ortamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü  konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir