MoneyGram, Ripple’ın yerini Bitcoin’le Doldurdu

MoneyGram, Ripple ile bağlarını kestikten sonra Bitcoin’i benimsemeye başladı. Dallas merkezli Amerikan para transfer devi MoneyGram, kullanıcıların ABD’deki fiziksel konumlarda kripto satın almalarına ve çekmelerine olanak tanıyor.

Bitcoin’in daha fazla benimsenmesinin bir başka hamlesinde, Amerikan para transferi devi MoneyGram, kullanıcıların çeşitli fiziksel konumlardan bitcoin satın almalarına ve çekmelerine olanak tanıyacak.

  • Kripto para birimleri, hem fiyatlar hem de popülerlik açısından büyük bir yükselişin ardından fintech endüstrisinin merkez aşamasını işgal etmeye devam ediyor.
  • Çok sayıda mavi çip ve halka açık şirket, hizmetleri için bitcoin kabul etmeye başladı. Ve hatta bazıları Tesla ve MicroStrategy dahil olmak üzere bilançolarına ekledi.
  • Şimdi, ciddi kitlesel benimsemeye doğru bir hareketle çoğunluğa atlayan en son şirketin MoneyGram olduğunu görüyoruz.
  • Para transfer kralı, kripto para borsası Coinme ile ortaklık kurdu.
  • Bir CNBC raporuna göre  önümüzdeki haftalarda mevcut ve yeni Coinme kullanıcıları nakit para ile kripto satın alıp MoneyGram’ın geleneksel lokasyonlarından çekebilecekler.

MoneyGram’ın CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, bu işbirliğin, şirketin yeni bir müşteri segmenti yakalamasına yardımcı olabileceğini söylüyor:

Bu yenilikçi ortaklık, Bitcoin’i, yerel itibari para birimine bağlamak için Coinme ile bir köprü kurarak kriptodan nakde modeline öncülük eden ilk şirket olduğumuzdan, işimizi tamamen yeni bir müşteri segmentine açıyor.

  • Bu gelişme, PayPal’ın piyasaya girmesinden kısa bir süre sonra geliyor ve milyonlarca traderın ödemeler için kripto kabul etmesine izin veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir