XRP

SEC’in, XRP Satış Belgelerine Erişim İsteğine RED Kararı!

SEC ve Ripple arasında davalar hala gündemde. SEC, XRP’yi zorlamaya devam ediyor. Ancak XRP yeniden kazanç sağladı. SEC’in erişim istediği XRP dahili satış belgelerine ulaşma izin verilmedi.

Ripple, SEC ile arasında davaların birinden daha galibiyetle çıktı. Yargıç, XRP satışlarını konu alan dahili bilgilerin SEC ile paylaşımını reddetti. Sonuç olarak, XPR jetonunun fiyatı 24 saat içinde çift haneli rakamlarla arttı.

SEC ve Ripple Davasının Kazananı

Mayıs ayının başlarında, SEC, Mahkemede Ripple’dan, şirketin XRP satışlarının federal menkul kıymetler yasasına uygun olup olmadığını belirleyeceğine inandığı tüm ilgili yasal, iç iletişim belgelerini hazırlamasını istemişti.

Bununla birlikte, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, blok zinciri tabanlı ödeme işlemcisinin yanında yer aldı. Bu hafta sonu alınan karara göre , Hakim SEC’in önergesine karşı karar verdi.

Yargıç Netburn, Ripple’ın savunması için kullandığı avukat-müvekkil ayrıcalığına atıfta bulunarak, bunun “avukatlar ve müvekkilleri arasında tam ve açık bir iletişimi teşvik etmek ve böylece hukuka ve adaletin uygulanmasına ilişkin daha geniş kamu çıkarlarını teşvik etmek” anlamına geldiğini söyledi.

Bu ayrıcalıktan belirli durumlarda feragat edebilse de Yargıç, Ripple ve SEC arasındaki yasal savaşta durumun böyle olmadığını söyledi.

“Buna göre, SEC’in önergesi, mahkeme tarafından reddedildi. “İlerleyen tarihlerde, Ripple iyi niyetli inançlarını öne sürerse veya adil bildirim savunmasını desteklemek için ayrıcalıklı iletişimlerine güvenirse, davacı, mahkemeye başvurusunu yenileyebilir.”

Avukat Jeremy Hogan, Mahkeme’nin kararını “çok önemli” olarak nitelendirdi. Çünkü bu karar, nihayetinde SEC’in kullanmak istediği yolu kapattı.

XRP, Ani Fiyat Artışıyla Tepki Veriyor

İlk SEC davalarından ciddi şekilde zarar gören XRP fiyatı, son gelişmelerden hemen sonra tepki verdi. Ripple, önceki iki galibiyetin ardından, token keskin bir şekilde yükselmişti. Ve son 24 saat içinde de benzer bir şey yaşadı.

Daha önce XRP $ 0,9 altında işlem görüyordu. Ancak kararın açıklanmasından sonra dört günün en yüksek değeriyle 1 doların üzerine çıktı.

CoinMarketCap’e göre, 46 milyar doları aşan piyasa değeriyle XRP, 6. en büyük dijital varlık olarak Dogecoin’i geride bıraktı.

XRP/USDT-31 Mayıs
XRP/USDT-31 Mayıs

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan ve Twitter‘dan takip edip soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir