Kripto RehberNedir?

Shiba inu (SHIB) Coin Nedir, Nereden Alınır?

Kasabada yeni bir Dogecoin var! Shiba Inu veya kısaca ‘SHIB‘ adlı yeni kripto para birimi, Dogecoin değerinin düşmesiyle son günlerde büyük bir yükseliş gördü. SHIB; adını Dogecoin ile bağdaştırılan Shiba inu cinsi köpekten alıyor. Kullandığı imgelerle Dogecoin’e çok yakın çizgide devam eden SHIB, topluluk tarafından şimdiden DOGE Killer olarak anılmaya başladı bile.

Shiba inu (SHIB) Coin Nedir?

SHIB, merkezi olmayan deneysel bir kripto para birimidir. Aynı DOGE gibi, şaka/deney kripto para olarak piyasalara sunulan projenin temelleri, kim olduğu bilinmeyen ve kim olduğunun ‘önemli de olmadığını‘ söyleyen, Ryoshi takma adlı bir girişimci tarafından atıldı. Proje Ethereum’da ERC-20 standardını kullanıyor. Toplam arzın %50’si, satış işlemleri için gereken bu sözleşmeye bağlanırken, diğer yarısı da Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e gönderildi.

Ryoshi’nin deneysel para birimiyle ilgili çok paylaşılan sözleri şu şekilde;

Hiçbir şeyi olmayan birinin, hiçlikten bir şey kurması mümkün mü, görmek istiyorum

Bu sözler, SHIB’i her ne kadar yatırımı riskli araçlar sınıfında gösterse de; varlık, son dönemdeki rüya yükselişiyle ilgi toplamaya devam ediyor. Nitekim Shiba inu yerel tokeni olan SHIB’i “süper yüksek riskli” olarak nitelendiren Binance CEO’su CZ’yi de kimse dikkate almamış görünüyor.

Shiba inu (SHIB) Coinin Yükselişi!

Ağustos 2020’de yapılan lansmanla ortaya çıkan SHIBA coinin takipçi sayısı; Telegram’da 90 bini, Twitter’da ise 160 bini geçtiği görülüyor. CoinMarketCap’ten alınan veriler, Dogecoin için maskot olarak kullanılan köpeğin adı olan Shiba Inu para biriminin son günlerde %1.000 arttığını gösteriyor.

Elon Musk’ın da twitiyle yakılan meşale en azından yakın zamanda sönecek gibi görünmüyor.

Shiba inu (SHIB) Coin Nereden Alınır, Hangi Borsalarda Var!

Son dönemdeki yükselişiyle en çok arananlar sıralamasında 1 numaraya oturan Shiba (SHIB) coin, BinanceHuobi GlobalOKex, Uniswap gibi birçok uluslararası kripto para borsasından kolaylıkla alınabilir. Bu ayın sonunda kendi SWAP platformu olan ShibaSwap’ı kurduklarını açıklayacaklar, bu gelişmenin de fiyatlamaya ne kadar etki edeceği yatırımcıları tarafından merak edilen önemli bir konu.

Shiba inu (SHIB) Coin Fiyatı Nedir?

Coinmarketcap’ten alınan verilere göre SHIB fiyatı 0.00002956 ABD doları bandında seyrediyor.

Geçtiğimiz günlerde Binance borsasında listelenen coinin 4 saatlik grafikte RSI indikatörü 43,60

SHIB coin ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyoruz, bu konuyla ilgili fikrinizi aşağıda yer alan yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir