ETH

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Buradan Alınır mı? Ethereum Yorumları

Ethereum (ETH) bu hafta itibariyle 2400’lü seviyelerden yeni ATH’si olan 3100 bandına kadar ilerledi. Bu gelişme tüm ETH takipçilerine hafta boyunca aynı soruyu sordurdu ; Buradan Ethereum alınır mı? Bu soru o kadar merak edildi ki, son dönemde Google Trendlerde en fazla aranan konulardan biri Ethereum Yorumları oldu.

Geçtiğimiz hafta analizimizde ABCD simetrik üçgen formasyonunu kullanarak 3100 hedefini ön görmüştük. Bu analizimizden yaklaşık 1 hafta sonra 3100 bandını da aşarak yeni ATH hedefi belirleyen Ethereum, yatırımcılarını sevindirmekle kalmadı Bitcoinin önündeki en büyük kripto para olduğunu da ispatladı. Geçen haftaki yükselişin ardından Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’de Milyarderler sınıfına geçiş yapmış oldu.

Peki ETH’nin yönü ne olacak, Analizler ne söylüyor?

Geçtiğimiz hafta çalışan formasyonumuzu da kullanarak, ETH’nin 2 yolunun olduğunu, düzeltme ve yeni ATH arasında karar vermesi gerektiğini söylemiştik. An itibariyle görünen o ki ETH yeni ATH’sine doğru yola çıkmış durumda.

Ethereum’un düzeltme yapması halinde destek alabileceği en kuvvetli bölge 2950 – 3000 seviyeleri

  • Ethereum’un düzeltme yapması halinde destek alabileceği en kuvvetli bölge 2950 – 3000 seviyeleri
  • ABCD simetrik üçgen hedefi olan 3100 e ulaştıktan sonra FİB 2,618 hedefi oluştu, bu hedefimiz 3665 bölgesi
  • 4 saatlik ETH/USDT grafikte RSI 71

Tabloya baktığımızda Ethereum’un Bitcoine bağlı düzeltme yaşaması hala muhtemel, böyle bir durumda önemli savunma hattı olan 2950-3000 bandındaki long pozlar işlevli hale gelecektir.

Ethereum Daha Fazla Yükselir mi?

Etehereum eğer 3000 bandı üzerinde kalmaya devam ederse, yeni ATH’si olan 3665 bölgesine, fib 2,618’e yeni ralli başlatabilir.

Teknik Göstergeler

  • 4 saatlik ETH/USD paritesinde RSI 71
  • Supertrend İndikatörü BUY ( Supertrend nedir, nasıl kullanılır için bağlantıya tıklayın! )
  • Ana Destek seviyesi 2965 – 3000 ABD doları
  • Ana Direnç seviyesi 3665 ABD doları

Eğer analizlerimizi kaçırmak istemiyorsanız Coinanalist.com’un teknik analiz Telegram grubuna bu link üzerinden katılabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir