ETHKripto RehberNasıl Yapılır?Nedir?

Ethereum (ETH) Nedir? ETH Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum nedir sorusu kripto paraların her zaman olduğundan daha çok konuşulduğu günümüzde her zaman olduğundan daha fazla merak edilmeye başlandı. Kripto para platformları için önemli bir niteliğe sahip olan ethereum nedir ve nereden alınır?

Ethereum, kendi kripto para birimi olan Ether’e (ETH) ve kendi programlama dili Solidity’ye sahip bir blok zinciri platformudur. İçeridekiler, ağın merkezi olmayan uygulamalarını “dApps” olarak adlandırır ve Ethereum nedir sorusunu bu biçimde yanıtlarlar. Ethereum, işlemleri bir blok zinciri ağı olarak doğrulamak ve kaydetmek için merkeziyetsiz bir dijital defterdir. Ağ kullanıcıları platformda uygulamalar oluşturabilir, yayınlayabilir, para kazanabilir, kullanabilir ve ağın kripto para birimi olan Ether’i kullanarak ödeme yapabilir.

Ethereum (ETH) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum nedir sorusunun ardındaki gerçekleri merak eden kimselerin en çok araştırdığı meselelerden birisi de madencilik konusudur.  ETH madenciliği yapmak isteyenler, bu adımları izleyerek harekete geçebilirler:

  • Adım 1: Ethereum cüzdanı oluşturun. Halihazırda bir cüzdanınız yoksa, bir Ethereum cüzdanı oluşturmanız gerekir. MetaMask ve myetherwallet başta olmak üzere birçok seçenek var.
  • Adım 2: GPU sürücülerinizi güncelleyin. GPU’larınızın mümkün olduğunca verimli çalıştığından emin olmak için GPU üreticiniz AMD veya Nvidia tarafından sağlanan en son güncellemeleri yüklemeniz önemlidir.
  • Adım 3: Ethereum madencilik yazılımını kurun. Madencilik yazılımlarının farklı türleri vardır. Claymore dual miner’ı tercih edebilirsiniz.
  • Adım 4: Bir maden havuzu seçin. Claymore dual miner’ı kurarken, hangi madencilik havuzuna dahil olmak istediğinize karar vermeniz gerekecek. Birçok seçenek vardır, örneğin 2miners veya ethermine. Bir tanesini tercih etmeden önce, havuz boyutu, minimum ödeme ve havuz ücreti gibi ayrıntıları kontrol ettiğinizden emin olun.
  • Adım 5: Ödüllerinizi toplayın. Bir süre madencilik yaptıktan sonra kazandığınız madencilik ödüllerini kontrol etmek için havuzunuzun web sayfasına gidin. Madencilik ödüllerinize genel bir bakış için genel Ethereum cüzdan adresinizi arama çubuğuna yapıştırın. Havuza bağlı olarak, ödüllerinizi manuel olarak talep edebilir veya minimum ödeme seviyesine ulaştığınızda otomatik olarak ether cüzdanınıza gönderilir.

Ethereum (ETH) Bitcoin’e Rakip Olabilir Mi?

Bitcoin ile Ethereum arasındaki farkı anlamak isteyenler, Ethereum nedir sorusunu soranlar ve hangisinin gelecekte daha umut vaat edici olduğunu merak edenler Ethereum’un Bitcoin ile rakip olup olamayacağı konusunda her zaman tartışma içerisindedir.

Her şeyden önce, Bitcoin ve Ethereum arasındaki farkı anlamak önemlidir. Bitcoin, insanların bankalara ihtiyaç duymadan birbirleri arasında değer göndermesine izin veren bir sistemdir. İşlemleri doğrulayıcı olarak bilinen merkezi olmayan bir bilgisayar ağı tarafından kontrol edilen ve kaydedilen çevrimiçi defterler olan blok zincirler olarak bilinen bir teknoloji üzerine inşa edilmiştir.

Ethereum 2.0, platformun güç tüketimini %99,9 oranında azaltmayı ve çok daha sürdürülebilir hale getirmeyi vaat ediyor. Maliyet olarak Bitcoin ile arasında önemli bir fark olmasına ve “ETH killer” olarak adlandırılan coinlerin ETH’nin gücünü tehlikeye atmasına rağmen uzun vadede ETH’nin BTC’den daha değerli olma ihtimali yüksektir. Bu nedenle Ethereum nedir, Bitcoin ile rakip olabilir mi diye merak ediyorsanız olayları geniş çerçevede değerlendirerek yatırım yapmadan önce kendi kararınızı verebilmelisiniz.

Ethereum (ETH) Nereden, Nasıl Alınır?

Ethereum, bütün kriptopara borsalarında listelenen bir coindir. Bu nedenle Binance, BtcTurk, Kucoin, Gate.io ya da kullandığınız herhangi bir kriptopara borsasında ETH alım satım imkanlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ethereum nedir sorusunu soran kriptopara ilgililerinin Ethereum’un nasıl soğuk cüzdana çekileceğini de merak ettiği söylenebilir.

Ethereum’un orijinal web sitesi olan ethereum.org üzerinden Ethereum’un satın alınması ve soğuk cüzdana çekilmesi ile ilgili gereken bilgiyi edinebilirsiniz. Ancak kısa vadeli alım ve satımlar için güvenilir kripto para borsalarını tercih etmeniz sizler adına çok daha yararlı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir