STEPN (GMT) Coin Nedir? GMT Fiyat Tahmini ve Geleceğe Bakış!

Kazan-kazan konseptini uygulayan ve kullanıcılarını fiziksel olarak formda kaldıkları için ödüllendiren bir web3 yaşam tarzı uygulaması olan STEPN’e (GMT) derinlemesine bir dalış yapıyoruz. STEPN (GMT) nedir? STEPN (GMT) Nasıl Çalışır? Stepn’in Özellikleri Nelerdir? Oyun Modları Nelerdir ? GMT Token Fiyat Tahmini ve Geleceğe Bakış ve STEPN’in Tokeni GMT’yi Nereden Satın Alabilirsiniz? Şimdi gelin tüm soruların cevaplarını birlikte inceleyelim!

STEPN (GMT) nedir?

STEPN (GMT) nedir? STEPN , oyuncuların token kazanmak için bir NFT Sneaker ile açık havada yürüyebileceği, koşabileceği ve Solana tarafından desteklenen ilk move2earn mobil NFT oyunudur. STEPN, milyonlarca insanı Web 3.0 dünyasına getirerek karbon nötrlüğüne olumlu katkıda bulunarak daha sağlıklı yaşam tarzlarına katılmaları için ilham vermeyi amaçlıyor.

Kazanmak için harekete geç uygulamasına başlamak için, kullanıcıların Solana’nın yerel SOL tokenini STEPN’in uygulama içi cüzdanına yatırması, uygulama içi pazarından bir spor ayakkabı NFT’si satın alması ve “enerji” ikmali için 24 saat beklemesi gerekiyor.

STEPN, Avustralya merkezli ve Find Satoshi laboratuvarı adıyla bilinen bir fintech stüdyosu tarafından oluşturuldu. Şirket, 2021 Solana Ignition Hackathon Oyun Pistinde en iyi takım olarak hakimiyeti de dahil olmak üzere geçmişte çeşitli katkılarıyla tanınıyor.

Son zamanlarda GMT tokeninin fiyatı %2000’den fazla arttı ve onu 2022’nin en iyi performans gösteren web3 kripto tokenlerinden biri haline getirdi.

STEPN (GMT) Nasıl Çalışır?

Uygulamayı başarıyla indirdikten sonra, kullanıcının NFT spor ayakkabı satın almak ve yolculuğuna STEPN ile başlamak için cüzdanını bağlaması ve Solana (SOL) kripto para birimini aktarması gerekir. SOL, STEPN uygulamasının çalıştığı ana para birimidir. Bu nedenle kullanıcının cüzdanında bulundurması zorunludur.

NFT spor ayakkabılar (SOL ile edinilir), STEPN ile yolculuğunuza başlamak için gerekli öğedir. Kullanıcılar, uygulamalarını spor ayakkabılara bağlayabilir ve dünyanın herhangi bir yerinde, etrafta dolaşabilir veya açık havada koşabilir ve bunlarla puan kazanabilirler. Bu puanlar oyun para birimi olarak sınıflandırılır ve daha sonra spor ayakkabılarını veya NFT’leri yükseltmek, seviye atlamak veya gerçek dünyada parayı nakde çevirmek gibi çeşitli ödüller için kullanılır.

Kullanıcıların kayıt işlemini tamamladıktan sonra uygulama içi marketten bir çift spor ayakkabı satın almaları gerekir. Talimatları uyguladıktan sonra, STEPN ile yolculuğuna başlayabilir ve günlük olarak ek avantajlarla ücretsiz GST ve GMT tokenleri kazanabilirsiniz.

Bu tokenlerin gelişmiş çalışması, NFT spor ayakkabılarının solo modda uygulanmasını ve konumdan bağımsız olarak hareket ederek token kazanmayı içerir. GST ve GMT tokenleri kazanmak için uygulamadaki adımlarınız aracılığıyla hesaplanan enerjiye sahip olmalısınız. Formül, 1 enerjinin 5 dakikalık hareket veya hareket kazancına eşit olmasıdır. Bununla birlikte, enerji ancak kullanıcının bir NFT ayakkabı satın alması koşuluyla yenilenebilir. İşlemin başlaması için kullanıcılar, tercih ettikleri uygulamadan bir NFT ayakkabı seçip işlemi başlatabilir.

Tüm kayıt adımlarını başarıyla tamamladıktan sonra, kullanıcılar ekranlarının üst kısmında, yürürken veya koşarken mevcut konumlarını gösterecek olan durumu görebilmelidir. Ayda yürümek olarak tanımlanan ve seyahat etmek için kas kullanımı dışında bir araç veya herhangi bir ulaşım aracının kullanıldığını gösteren başka bir bildirime de rastlamak mümkündür. Bu durumda, STEPN’in sağlığı teşvik eden bir topluluk olma amacını ortadan kaldıran kullanıcılar, herhangi bir GST veya GMT belirteci kazanmaya uygun değildir.

Stepn’in Özellikleri Nelerdir?

StepN ekibi, fenomenlerin arkasındaki fitness ve inanılmaz sosyal atmosferden yararlanmak istiyor. Dünyada sayısız uygulama ve programla çalışan milyonlarca fitness delisi var. StepN’in inşa ettiği şey, blok zinciri teknolojisinin kazanç için nasıl kullanıldığı konusunda devrim yaratmak için sosyal ve topluluk unsurlarından faydalanmaktır. 

“Bir ürün yapmaya karar verirken koşmanın ve yürümenin temelde hemen hemen herkesin yapabileceği bir şey olduğunu düşündük. Bunu kazan-kazan veya kira-kazan yöntemine dönüştürebilirsek, o zaman herkese etkili bir şekilde ulaşabiliriz,” diye açıkladı Kwong.

Eşsiz Kazanmak için Taşı konsepti, Kwong ve ekibinin sayısız yeni kullanıcının kriptoya katılmasına yardımcı olabileceğine inandığı bir şeydir. Kwong, ilk girişin zorluklarını kabul ediyor, ancak bu engeller ortadan kaldırıldığında kullanıcıların uygulamasına akın edeceğine inanıyor. Ancak Kazanmak için Taşı, kullanıcıları uygulamaya getiren tek kavram olmayacak – aslında Kwong bunun ikincil olacağını düşünüyor.

Oyun Modları

Uygulamanın, kullanıcıların özgürce katılması ve para kazanması için 3 modu vardır: Solo, Maraton ve Arka Plan Modu.

Solo Modu : Solo modda, kullanıcılar hareket ederek token kazanabilirler. Gelirleri iki şeye bağlıdır: fiziksel aktivite düzeyleri ve sahip oldukları Spor Ayakkabıların nadirliği/özelliği.

Maraton Modu : Haftalık ve aylık Maraton yarışmaları vardır ve kullanıcıların çevrimiçi Maratona başlamadan 24 saat önce her yarış için ayrı ayrı kayıt olmaları gerekir.

Arka Plan Modu : Kullanıcılar, envanterlerinde en az bir çift spor ayakkabı ile uygulama ve onarım maliyetleri olmadan bile GST ya da GMT kazanabilirler. STEPN uygulaması kapatıldığında, Arka Plan Modu adım sayısını doğrudan mobil cihazın sağlık verilerinden alır. Arka Plan Modunda atılan adımlar (yürüme veya koşu) spor ayakkabıların dayanıklılığını azaltmaz.

Önemli Çıkarımlar

  • STEPN’in GMT yönetişim tokeni, geçen hafta %138 artarak değer kazandı. 
  • Uygulama, Axie Infinity’nin oyna-kazan modeline benzer şekilde, kullanıcıların yürüyerek, koşarak veya açık havada koşarak token kazanmalarını sağlar.
  • Büyük bir spor giyim markasıyla ortaklığa dair yaygın spekülasyonlar, son GMT token rallisini ateşledi.

GMT Token Fiyat Tahmini ve Geleceğe Bakış

STEPN uygulaması, blok zinciri dünyasında onu kripto kullanıcıları arasında hit yapan üç trend unsuru bir araya getiriyor. Muhteşem GameFi ve Social-Fi özellikleri sunan bir web3 uygulamasıdır. Kullanıcılar yalnızca topluluklarının diğer üyeleriyle etkileşime girmekle kalmaz, aynı zamanda çabalarının bir ödülü olarak kripto para birimi kazanırken kendilerini formda tutarlar.

Scott Dunlap, aynı zamanda dünyanın önde gelen ayakkabı üreticilerinden biri olan Adidas’ın Başkan Yardımcısı olduğu için STEPN danışman ekibine ilginç bir ektir. Bu tür üyelerin STEPN ekibine eklenmesi, gelecek kurumsal yatırımcılar için kesinlikle olumlu bir mesajdır ve STEPN ile gelecekte bir Adidas ortaklığı da olabilir.

GMT (Green Metaverse Token), STEPN’in 6 milyar tokenlik sınırlı bir tedarike sahip yönetişim tokenidir. Geçtiğimiz iki hafta içinde, STEPN’in yerel tokeni GMT’nin fiyatı, tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.100826$’dan %2378.6’nın üzerinde parabolik kazançlar elde etti ve beş gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.11$‘a ulaştı.

Kripto uzmanlarına göre, GMT çevresindeki fiyat rallisi artacak ve bir sonraki kısa vadeli hedef 5 dolarlık bir kırılma olacak. Bununla birlikte, Bitcoin hala 40 bin dolar seviyelerindeyken, kimse bunun ne zaman olacağını kesin olarak söyleyemez. Ayrıca, GMT’nin piyasa değeri diğer kripto projelerine kıyasla düşük olduğundan, fiyatlarda keskin bir artış veya düşüş beklenebilir.

STEPN’in Tokeni GMT’yi Nereden Satın Alabilirsiniz?

STEPN hisse senedi alım satımı için en iyi kripto para borsaları şu anda Binance Bybit OKX FTX‘tir. Ayrıca bu borsalardan da STEPN (GMT) alabilirsiniz;

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesinde verilen yazılar haber amaçlı bilgilendirme yazılarıdır. Bu web sitesinde verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye veya ticaret tavsiyesi teşkil etmez. Coinanalist, herhangi bir kripto para birimi satın almanızı tavsiye etmez. Okuyucular, coinler hakkında kendi araştırmalarını yapmalı ve herhangi bir yatırım öncesinde mali danışmanlarına danışmalıdır. 

Kripto para piyasasında hakimiyetinizi artırmanız için hazırladığımız, bilmeniz gereken kripto paralar ve terimlerinin bulunduğu “kripto rehber” kategori linkine tıklayarak göz atabilirsiniz!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan, Facebook‘tan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir