Kripto RehberNedir?

Measurable (MDT) Coin Nedir? Avantajları Nelerdir?

Son günlerde hızlı bir yükseliş trendine giren Measurable (MDT) Coin Nedir? Basitçe, tüketici verilerini anonim olarak paylaşmak ve bunlardan para kazanmak için Measurable Data Token ekosistemine güç sağlayan bir Ethereum belirtecidir. MDT, verilerini paylaşan kullanıcılar ile verilere erişen işletmeler arasında bir değişim aracı olarak kullanılır. Peki detaylı bakacak olursak Measurable (MDT) Coin Nedir? MDT’nin Kurucuları Kimlerdir? Measurable Data Ne Anlama Geliyor? Measurable (MDT)’in Avantajları Nelerdir? Hadi gelin birlikte detaylara bakalım!

Measurable (MDT) Coin Nedir?

Measurable (MDT) Coin Nedir? MDT, kullanıcıları verilerinizi paylaştıkları için ödüllendiren, blok zinciriyle oluşturulmuş merkezi olmayan bir veri alışverişi ekosistemidir. Kaydolduktan sonra MDT, verilerinizi anonim hale getirecek, toplayacak ve veri alıcılarına satacak ve MDT ile ödüllendirileceksiniz. Temel olarak, MDT, verileriniz üzerindeki kontrolü yeniden kazanmanıza ve tek bir tıklamayla para kazanmanıza olanak tanır.

MDT ayrıca veri alıcıları ve veri sağlayıcıları için şeffaf ve verimli bir pazar yeri sağlayacaktır. MDT, ekosistemdeki para birimi olarak işlev görecektir. Veri alıcıları MDT ile ödeme yaparken, kullanıcılar, veri sağlayıcılar ve veri ajansları ödül olarak MDT alır.

MDT’nin Kurucuları Kimlerdir?

MDT şu anda Measurable Foundation tarafından ekosistemi erken aşamada geliştirmek için işe alınan MailTime ekibi tarafından inşa ediliyor ve işletiliyor. MailTime, Silikon Vadisi ve Çin’den en iyi VC’ler ve Melekler tarafından desteklenen bir YCombinator şirketidir.

Başlıca ürünleri olan MailTime, e-postaları kısa mesaj göndermek kadar kolay hale getiren bir e-posta mesajlaşma uygulamasıdır. MailTime şu anda 5 milyondan fazla indirmeye ulaştı.

Measurable Data Ne Anlama Geliyor?

Measurable Data, verilerinizin değerini ölçmek ve onu ölçülebilir bir dijital varlık haline getirmek anlamına gelir. Her gün devasa miktarda veri ürettiklerinin farkına vardılar ve bu da teknoloji şirketleri için son derece kazançlı hale geldi. Ancak değerli verilere katkıda bulunan biri olarak, verilerinizin tam olarak ne kadar değere sahip olduğunu tam olarak bilme şansınız olmaz.

MDT bunu değiştirmek istiyor ve ilk adım, makul ölçütlere dayalı olarak verilerinizin değerine karar vermek olacaktır. Verinin değeri, zamanlama, zenginlik ve veri miktarı açısından hesaplanabilir. Bu konuyu güncellenmiş MDT Teknik Belgesinde detaylandırdık.

MDT’nin Avantajları Nelerdir?

Her şeyden önce, MDT gizliliğinizi korumayı taahhüt eder. MDT ekosisteminde işlenen veriler, kim olduğunuzu belirlemek için kullanılabilecek özel veriler yerine anonimleştirilmiş, toplu verilerdir. MDT SDK (Yazılım Geliştirme Kiti), veri sağlayıcıların kişisel verileri anonimleştirmesine yardımcı olmada önemli bir rol oynar. Daha doğrusu, MDT ekosisteminde veri alıcılarının satın aldığı şey, verilerin sahipliği yerine verilerinizi kullanma yetkisidir.

Ayrıca MDT, aynı verilerin size birkaç kez kar getirmesini sağlar. Verilerinizi kullanmak isteyen birden fazla alıcı olabilir. Birisi verilerinizi kullanma erişimini her satın aldığında, ödüllendirileceksiniz.

MDT Kazandıktan Sonra Ne İçin Kullanabilirsiniz?

MDT, kripto varlıklarından çok yardımcı program belirteçlerine benzer. Ekosistemde MDT ile özel hizmetler satın alabileceksiniz. Örneğin, MDT’nin ilk kullanım örneği olan Open Messenger‘da, kullanıcılar, ünlü bir avukata boşanmayla ilgili konulara danışmak üzere bir e-posta göndermek için 5 MDT gibi, ünlüler veya profesyonellerle iletişim kurmak için ödeme yapabilirler.

Güncellenen MDT White Paper‘ında yepyeni bir teşvik programı sunuyoruz. Herhangi bir marka için bir sadakat programına benzer, ancak buradaki “krediler” MDT’dir. Herhangi bir üçüncü taraf şirket programa entegre olabilir, görevler oluşturabilir ve tüketicilerini bunları bitirmeye teşvik edebilir. Görevleri tamamlayanlar ödül olarak MDT alabilirler.

MDT Coini Nereden Satın Alabilirsiniz?

Measurable Data Coin (MDT)’i almak için aşağıdaki kripto borsalarını kullanabilirsiniz;

  • Binance
  • Gate.io
  • Coinbase Exchange
  • Bittrex
  • OKX
  • Digifinex

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesinde verilen yazılar haber amaçlı bilgilendirme yazılarıdır. Bu web sitesinde verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye veya ticaret tavsiyesi teşkil etmez. Coinanalist, herhangi bir kripto para birimi satın almanızı tavsiye etmez. Okuyucular, coinler hakkında kendi araştırmalarını yapmalı ve herhangi bir yatırım öncesinde mali danışmanlarına danışmalıdır. 

Kripto para piyasasında hakimiyetinizi artırmanız için hazırladığımız, bilmeniz gereken kripto paralar ve terimlerinin bulunduğu “kripto rehber” kategori linkine tıklayarak göz atabilirsiniz!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan, Facebook‘tan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir