Kripto RehberNedir?

Enjin Coin Nedir, Nasıl Çalışır? ENJ Coin Geleceği!

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Enjin Coin Nedir? Özetle Enjin coin, çevrimiçi oyun oluşturma platformunda oluşturulan blok zinciri varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan ERC-20 standardına dayalı bir dijital varlıktır. Peki Enjin coin nedir, nasıl çalışır, özellikleri nelerdir, nereden alınır ve en çok merak edilen konu Enjin coinin geleceği nedir? Gelin şimdi Enjin coine dair detayları inceleyelim! 

Enjin Coin Nedir?

Enjin Coin Nedir? Enjin Coin (ENJ), çevrimiçi oyun oluşturma platformunda oluşturulan blok zinciri varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan ERC-20 standardına dayalı bir dijital varlıktır. Çevrimiçi oyuncular ve oyun topluluğu için hazırlanmış bu açık kaynaklı platform, akıllı cüzdanlar aracılığıyla oyuncular ve topluluk üyeleri arasında malların sanal mülkiyetine ve ticaretine olanak tanır.

Enjin teknolojisi, NFT’ler, oyunlar ve diğer dağıtılmış uygulamalar oluşturmak için kullanılan bütünsel bir ekosistemin temelini oluşturur. Enjin’in ana firması, Enjin Coin‘e dayalı bir pazar yeri, cüzdan ve geliştirici platformu dahil olmak üzere çok sayıda blockchain ürünü sunmaktadır.

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Çalışır?

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Çalışır? Enjin Coin, Ethereum ağında oluşturulan bir ERC20 tokenidir. Bu da, projenin yalnızca işlemleri değil aynı zamanda akıllı sözleşmeleri de desteklediği anlamına gelir. Enjin, Efinity adlı benzersiz bir ölçeklendirme çözümü kullanır. Enjin platformu, genel API ve yazılım geliştirme kitleri aracılığıyla çok sayıda işlevsellik (SDK) sunar.

Sanal öğeleri üretme ve yönetme kapasitesi, Enjin projesinin müşterilerine sağladığı en önemli özelliktir. Geliştiriciler, kripto para birimlerini oyun sektörüne dahil ederek ve oyunlaştırmayı kolaylaştırarak Enjin Coin tarafından desteklenen kendi kripto para birimlerini geliştirebilirler.

Enjin Coin tokenlerinin işlem maliyetleri düşüktür. Dijital nesneler ve para birimleri genellikle oyuna bağlıdır ve devredilemez. Enjin Coin, oyunculara ve içerik sağlayıcılara oyun materyalleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak bir coşku, işbirliği ve gurur kültürünü teşvik etmeyi amaçlayan üçüncü taraf aracıları kaldırarak bu sorunu ele alıyor. Bu değer katar ve oyuncuları geri dönmeye teşvik eder, yayıncılar ve içerik oluşturucular için geliri ve katılımı artırır. Enjin ağı, oyun yayıncılarını, oyun sunucularını ve toplulukları tek bir platformda birbirine bağlayarak sanal ürünleri ve oyun içi nesneleri çok sayıda platformda yönetmelerine olanak tanır. Yerel tokeni ENJ , herkesin deneyiminden para kazanır ve oyun topluluğunda tokenin tanınırlığını ve popülaritesini artırır.

Enjin Coin’in (ENJ) Özellikleri

İşlemler Anında Kaydedilir

Ethereum ağının ortalama blok süresi 17 saniyedir. Enjin, Efinity olarak bilinen benzersiz bir ölçeklendirme çözümü üzerinde çalışmayı seçmeden önce, Lightning Network‘ün Ethereum versiyonu olan Raiden Network‘ü test etmeye başlayan ilk projelerden biriydi.

ENJ, çağdaş bir duyarlı deneyim sağlamak için zincir dışı uyarıları kullanır. Her işlem talebi için güvenilir platformlar, kullanıcının Akıllı Cüzdanına anında bildirim gönderir. Kullanıcı işlemi kabul ettiğinde ve işlem blok zincirinde oluşturulduğunda, cüzdan, işlemi gözlemlemek için Güvenilir Platform API’si ile iletişime geçecektir. Oyun veya web sitesi daha sonra, öğenin tam sahipliğine izin vermek için yeterli onay alınana kadar, bir yer tutucu öğeyle veya varlığın takas edilemeyen sürümüyle hemen güncellenebilir.

Oyun içi para birimi olması durumunda, kullanıcının bakiyesi oyunda anında güncellenir. Ancak onaylanmayan bölümlerin gerekli sayıda blok zinciri onayı karşılanana kadar harcama yapması engellenir.

Uygulamayı basit ve şeffaf hale getirmek için Enjin Coin SDK, ENJ ve özel varlıkları görüntülerken doğrulanmış ve onaylanmamış bakiyeleri görüntüler.

Akıllı Sözleşmeler ve Tokenler

Sanal varlıklar ve Enjin Coin’in her ikisi de ERC-20 tokenleridir; bu, Enjin projesinin sadece işlemler değil, aynı zamanda akıllı sözleşmeler de sunduğu anlamına gelir. ERC20, diğer Ethereum blockchain akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamalarla sorunsuz entegrasyon sağlayacaktır. Standart işlevlerin tümünü olmasa da bazılarını içeren belirteçler, kısmen ERC20 uyumlu olarak adlandırılır ve yine de üçüncü taraflarca kolayca etkileşime girebilir.

Akıllı sözleşmeler ayrıca şu işlevleri de sağlayacaktır: Ödeme Geçidi Sözleşmesi, Akıllı Cüzdan Sözleşmesi, Abonelik Sözleşmesi, Özel Kripto Para Kaydı ve TopList Sözleşmeleri.

Genel API Erişilebilirliği

Enjin, hesap bakiyelerini kontrol etmek ve akıllı sözleşmelerin her birine erişmek için yollar sağlamak için JSON-RPC protokolünü kullanan genel bir Platform API’si sunar. Bu, web sitelerinin, web tarayıcısına bir web3 cüzdan uzantısı yüklemesine gerek kalmadan internet kullanıcılarına veri görüntülemesine olanak tanır.

Sanal Ürün Yapma ve Kripto Para Basma

Enjin Paralarını ana para birimi olarak kullanmak, oyunlar ve topluluklar benzersiz oyun içi ürünler, para birimleri ve ayrıcalık belirteçleri oluşturabilir. Bu varlıklara sahip olan herkes, onları üretildikleri zamanki orijinal döviz kuru üzerinden Enjin paralarına dönüştürebilir.

Enjin Coin, Enjin platformunu para basmak için kullanan geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Gerekli miktarda ENJ tokeni cüzdanlarından çıkarılır ve oluşturdukları varlıklar içinde kilitlenir, tokenleri piyasadan kaldırır ve kıtlık yaratırken token için net bir kullanım durumu sağlar.

Kripto para

Özel bir kripto paranın her birimini basmak için kullanılan tüm ENJ kripto paraları, mint sözleşmesinde saklanır. Enjin cüzdanları, özel kripto paraların mint sözleşmesine dahil olan Enjin paralarına geri dönüştürülmesi için bir ağ geçidi işlevi görür. Bu, likiditenin yanı sıra ısmarlama varlıkları bilinen bir ENJ değeriyle destekleme yeteneği sağlar.

Ekonomik olarak, ENJ kullanılarak geliştirilen herhangi bir ısmarlama varlık, dolaşımdaki ENJ miktarını azaltacak ve ENJ ekosisteminin uzun vadeli değerini koruyacak ve artıracaktır.

Escrow’a Dayalı Pazar Yeri

Akıllı sözleşmelere dayalı bir emanet sistemi, birden fazla katılımcının herhangi bir sayıda oyun nesnesini ve para birimini güvenli bir şekilde transfer etmesini sağlar.

Bu, temel oyuncudan oyuncuya değiş tokuşlar için kullanılabilir; oyun içi akıllı cüzdan, ilgili öğe türlerini tanımlamaya ve bir dokunuş veya tıklama ile anlaşmayı kabul etmeye yardımcı olur. Dijital öğeler için zincir üstü bir pazar oluşturmak için de kullanılabilir. Kullanıcıların nadir ve olağandışı blok zinciri varlıklarını bulabileceği, edinebileceği ve satabileceği 10 milyondan fazla dijital ürüne sahip bir çevrimiçi pazar olacak. Piyasadaki dijital varlıkları temsil etmek için ENJ kripto paraları ve hatta özel kripto paralar kullanılabilir.

Toplum Katılımı

Enjin Coin özellikleri, Enjin CMS platformuna dahil edilecek ve 250.000’den fazla mevcut oyun web sitesi tarafından yerel olarak desteklenecektir. Enjin ayrıca açık kaynaklı platform API’sinin bir parçası olarak phpBB, vBulletin, Xenforo ve diğer forum ve CMS arayüzlerini oluşturacak ve daha fazla çevrimiçi topluluğun Enjin paralarını web sitelerine ve oyunlarına zahmetsizce entegre etmesine olanak tanıyacak. Web geliştiricileri, ısmarlama web sitesi ve API entegrasyonları için açık kaynaklı PHP ve NodeJS SDK’larını kullanarak tüm Enjin Coin özelliklerine ve yeteneklerine basit erişime sahip olacaklar.

Birden çok SDK (Software Development Kit)

Enjin, Unity, Java, Android C# ve diğer platformlar için yazılım geliştirme kitleri sunar. Bunun üzerine Unity eklentisi, Minecraft eklentisi ve diğerleri gibi çeşitli yazılım eklentileri sağlarlar. Bu, milyonlarca geliştiricinin mevcut projeleri kolayca birleştirmesini veya tamamen yenilerini oluşturmasını sağlar.

Platform SDK’sı, karmaşık bir merkezi olmayan ödeme ağ geçidi oluşturmayı kolaylaştırır. İşletmeler ve müşteriler arasındaki güveni artırırken muhasebe iş yükünü en aza indirebilecek yeni yeni ödeme düzenlemelerinin etkinleştirilmesi amaçlanmaktadır. Kişi kendi para biriminin yanı sıra kişiselleştirilmiş bir ödeme ağ geçidi oluşturabilir.

Akıllı Enjin Cüzdanı

Oyunlar ve uygulamalarla bütünleşen bir Blockchain varlık cüzdanı. Bir milyondan fazla indirme ile dünyanın en zengin özellikli dijital cüzdanlarından biridir. Enjin cüzdanı, kripto para birimleri için devrim niteliğinde yeni bir özellik sunar: gerçek abonelik hizmetleri oluşturma imkanı. Sunucu ve topluluk sahipleri, abonelere güçlendirmeler, sıralamalar veya web sitesi içeriğinin kilidini açma gibi zamanla sınırlı hizmetler sunabilecektir. Her güvenilir platformun kullanıcı hesapları, kullanıcının Ethereum adresine bağlanacaktır.

Aynı işlevlere Enjin mobil cüzdanından da erişilebilir.

Enjin Coin (ENJ) Fiyat Tahmini ve Geleceğe Bakış

DappRadar‘ın bir veri raporuna göre 2021, 22 milyar dolara yükselen NFT pazarı için bir oyun değiştirici oldu. Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli sanatçıların dijital sanat koleksiyonları açık artırmalara çıktı ve milyonlarca dolara satıldı. Enjin ağı, kullanıcıların NFT’lerini entegre edebilecekleri ve blockchain ağlarında uygulamalar oluşturabilecekleri bir platform sağladığından, tüm bunlar ENJ sahipleri için oldukça iyi bir haber. Enjin, milyarlarca dolarlık bir endüstrinin merkezinde yer alırken, birçok kripto uzmanına göre, Enjin kripto parasının yakın gelecekte 20 dolara ulaşma şansı oldukça olası.

Oyun ve oyuncuların dünyayı kripto para birimlerine doğru itmede büyük rol oynadığına dikkat edilmelidir. Bunun nedeni, bir oyunda bir öğeye sahipseniz, onu doğrudan e-cüzdanınızdan satabilir ve bu parayı gerçek dünyada değerli herhangi bir şey satın almak için hemen kullanabilirsiniz. ENJ tokeninin bu şaşırtıcı kullanımı, onu bu özelliği dünya çapındaki oyunculara sunan birkaç token haline getiriyor. Ve 2022’de artan kripto kabulü ile ENJ tokeninin fiyatı da keskin bir şekilde artabilir.

Ayrıca ENJ tokeninin bir metaverse tokeni olduğu ve piyasa değeri açısından tüm metaverse tokenleri arasında 5. sırada yer aldığına dikkat edilmelidir. Tüm zamanların en büyük metaverse tokeni olma yarışında sadece MANA, AXS, SAND ve THETA önünde. Yukarıda açıklandığı gibi inanılmaz yardımcı programla bu büyük popülerlik, Enjin Coin’i (ENJ) büyük yatırımcılar için büyük bir cazibe haline getiriyor.

Başlangıcından bu yana, ENJ tokeni neredeyse % 15.000 artış gördü ve Bitcoin (BTC) 69.000 dolar seviyelerine geldiğinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.82 dolara çıktı. ENJ’nin mevcut fiyatı 1.44 $ civarında seyrediyor. Ancak RSI ve CMF gibi teknik göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor. Şu an itibariyle, BTC büyük bir hamle yaparsa ENJ’nin fiyatı tekrar yükselebilir ve 5 doları geçebilir. Ancak bu, mevcut piyasa koşulları ve oynaklık nedeniyle kesinlik kazanmamıştır.

Enjin Coin Nereden Alınır?

ENJ, itibari para veya diğer dijital para birimleri karşılığında alınıp satılabilir. Enjin Coin, Coinbase, Binance, Gate.io ve Gemini gibi büyük kripto para borsalarından satın alınabilir.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesinde verilen yazılar haber amaçlı bilgilendirme yazılarıdır. Bu web sitesinde verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye veya ticaret tavsiyesi teşkil etmez. Coinanalist, herhangi bir kripto para birimi satın almanızı tavsiye etmez. Okuyucular, coinler hakkında kendi araştırmalarını yapmalı ve herhangi bir yatırım öncesinde mali danışmanlarına danışmalıdır. 

Kripto para piyasasında hakimiyetinizi artırmanız için hazırladığımız, bilmeniz gereken kripto paralar ve terimlerinin bulunduğu “kripto rehber” kategori linkine tıklayarak göz atabilirsiniz!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram‘dan, Instagram‘dan, Facebook‘tan ve Twitter‘dan takip edip, soru sorabilirsiniz. Sizlerle iletişim kurmaktan keyif duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir